شناسه : 36718431
مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد:


مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد گفت:دوندگان جاده ولایت، حرکت خود را از شلمچه محل ورود امام رضا(ع) به ایران آغاز کرده و پس از عبور از استان‌های کهگیلویه و بویراحمر و فارس، فردا صبح وارد یزد خواهند شد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مسعود شریعتی امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به برگزاری دهمین دوره برگزاری کاروان فرهنگی ورزشی دوندگان جاده ولایت گفت: امسال 12 دونده از سراسر کشور همراه با دو سرپرست که شامل یک دونده از استان یزد نیز هست مسیر حرکت امام رضا(ع) از بدو ورود به ایران تا محل شهادت ایشان را به صورت دوی امدادی یا استقامت و با دست به دست کردن پرچم گنبد حرم حضرت ضا(ع) طی می‌کنند.

وی با بیان اینکه این دوندگان از قدمگاه‌های امام رضا(ع) در ایران عبور می‌کنند، ادامه داد: این دوندگان حرکت خود را از شلمچه محل ورود امام رضا(ع) به ایران آغاز و پس از گذشتن از استان‌های کهگیلویه و بویراحمر و فارس، فردا صبح وارد یزد خواهند شد که مورد استقبال قرار خواهند گرفت و پس از طی مسیر در استان از شهرستان‌ها ابرکوه، تفت، بافق و بهاباد و بخش خرانق اردکان، مسئولان آنها را برای ورود به خراسان جنوبی بدرقه می‌کنند و این مسیر ادامه می‌یابد تا در روز میلاد امام رضا به مشهد خواهند رسید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه برنامه‌های متعددی برای دوندگان جاده ولایت در استان در نظر گرفته شده است، گفت: از 16 قدمگاهی که یقینا امام رضا(ع) در ایران از آنها عبور کرده است و دوندگان جاده ولایت نیز از آن عبور خواهند کرد هفت قدمگاه در استان یزد قرار دارد.

اعلام برنامه‌های اوقات فراغت به اداره کل ورزش و جوانان استان

شریعتی با اشاره به برنامه‌های اوقات فراغت در فصل تابستان گفت: با برگزاری نشست ستاد ساماندهی جوانان مقررشد همه دستگاه‌ها برای جلوگیری از کار موازی و ارائه خدمات خوب و ارزان قیمت در بحث پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در سطح استان، تمام برنامه‌های خوددر این زمینه را به سایت اداره کل ورزش و جوانان اعلام کنند و خانواده‌ها می‌توانند برنامه‌های مربوط به اوقات فراغت در زمینه ورزشی، قرآنی، فنی، حرفه‌آموزی و ... همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی که عضو ستاد ساماندهی هستند را در این سایت مشاهده کنند و فرزندان خود را در واحدهای مجوزدار ثبت نام کنند.

وی با اشاره به برگزاری دومین المپیاد استعدادهای ورزشی برتر کشور در تابستان امسال گفت: استان یزد سال گذشته دراین مسابقات خوش درخشید و جایگاه ششم را به دست آورد و امسال نیز هیئت‌های ورزشی در 70 رشته تیم‌های دختران و پسران را آماده می‌کنند که در این خصوص از رتبه و جایگاه استان یزد حفاظت و آن را ارتقا دهند.

استان یزد میزبان دومین المپیاد استعدادهای ورزشی برتر کشور

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه 18 استان میزبان برگزاری دومین المپیاد استعدادهای ورزشی برتر کشور هستند، ادامه داد: استان یزد یکی از میزبانان این المپیاد کشوری است که در رشته‌های جودو و موی‌تای میزبان  آقایان و بانوان و در رشته‌های شمشیربازی، قایقرانی و هندبال نیز میزبان بانوان این دوره از المپیاد کشوری است.

شریعتی با اشاره به فعالیت‌های زیرساختی در استان عنوان کرد: سال گذشته همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 40 پروژه در سح استان به بهره‌برداری رسید و برخی از این پروژه‌ها در نقاطی از استان بود که تا سال گذشته از هیچ فضای ورزشی برخوردار نبودند.

بهره‌برداری از 200 خانه ورزشی روستایی در استان

وی با بیان اینکه خانه ورزشی روستایی کار بین بخشی با همکاری استانداری و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر بود ادامه داد: در سال 96 و 97 نزدیک به 200 خانه ورزشی روستایی به بهره‌برداری رسید که از امکانات خوبی برخوردار هستند و برای اینکه این خانه‌ها از حالت نمایشی خارج شوند تمامی هیئت‌های ورزشی اقدام به برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره نوروزی و تابستانه و مسابقات ورزشی در بین این خانه‌های روستایی می‌کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: در چهار سال گذشته بیش از 87 پروژه مختلف در استان به بهره‌برداری رسیده که شامل پروژه‌های جدیدی چون چمن مصنوعی بوده است و با توجه به سهمیه ای که وجود داشته در بحث زیرساختی با کمک خیرین زمین‌های چمن مصنوعی اجرا شد و  سه تا چمن مصنوعی بزرگ به چمن طبیعی استان اضافه شده است.

اجرای 15 پروژه چمن مصنوعی در استان

شریعتی افزود: در سال جاری بیش از 15 پروژه چمن مصنوعی  در دستور کار داریم که در سطح استان ایجاد می‌شود و با توجه به کمبود فضای سرانه ورزشی شهر یزد برنامه‌های ویژه‌ای اجرا شده است که از جمله ایجاد چمن مصنوعی در حاشیه‌های شهر بوده است.

وی اضافه کرد: چند سال ورزشی اختصاصی در رشته‌های کاراته، تکواندو و بدمینتون با همکاری هیئت‌های ورزشی و جذب خیرین در دستور کار داریم که در مرکز استان در سال جاری ساخت آنها آغاز خواهد شد که امیدواریم با جذب اعتبارات خیری، ملی و استانی بتوانیم این پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

بهره‌برداری از پیست مسقف دو و میدانی تا پایان سال

شریعتی در خصوص پیست مسقف دو و میدانی هاشمی رفسنجانی که در سفر وزیر قول آن داده شده و در ورزشگاه بزرگ از اعتبارات سفر ریاست جمهوری آغاز شده بود گفت: این پیست برای تکمیل به ده میلیارد اعتبار نیاز داشت که با توجه به سفر وزیر و قول استاندار مبنی بر اینکه ساه میلیارد از استان و مابقی از وزات تامین شود، این قول در استان در حال انجام است و پیشنهاد تامین اعتبار آن انجام شده و نیمه دوم تیرماه که اعتبارت ابلاغ می‌شود به پیمانکار سپرده می‌شود تا با توجه به قول‌های گرفته شده تا پایان امسال این پیست به بهره‌برداری برسد البته تغییراتی مبنی بر افزایش ظرفیت جمعیتی آن داده شده است.

تامین اعتبار برای پیست دوچرخه سواری یزد آغاز می‌شود

وی در خصوص  پیست دوچرخه سواری استان نیز گفت: مقرر شده سال جاری سال تامین اعتبارات و برنامه‌ریزی برای از تعطیلی خارج کردن این پروژه باشد و با توجه به اینکه در سال 96 مشاور پروژه که مستقر در شرکت تجهیزات و توسعه امکان ورزشی کشور است از اختصاصی دوچرخه سواری خارج کند و رشته‌های دیگری نیز به آن اضافه کند مراحل تکمیل اضافه کردن رشته‌ها به پایان رسیده است و مشاور 12 رشته را به مجموعه اضافه کرده که می‌تواند روزنه‌ای باشد که این استادیوم که سازه منحصر به فردی دارد از حالت تک بعدی خارج شود و در توسعه رونق رشته‌های ورزشی استان موثر باشد.

سرانه فضای ورزشی استان یزد 94 سانتی‌متر است

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد در خصوص سرانه فضای ورزشی استان یزد عنوان کرد: سرانه فضای ورزشی استان که اداره کل ورزش و جوانان احصا کرده به طور میانگین 58 سانتی‌متر است که این سرانه به اضافه سرانه فضای ورزشی بخش خصوصی، دستگاه‌‌های دولتی و غیر دولتی در استان به 94 سانتی‌متر می‌رسد.

شریعتی با بیان اینکه ایجاد پروژه‌های ورزشی در سطح استان در دولت قبل بدون آمایش باعث توزیع نامناسب فضای ورزشی شده است، ادامه داد: براساس آمار اداره کل ورزش و جوانان استان، سرانه فضای ورزشی در شهرستان ابرکوه 1.13 متر، اردکان 73 سانتی‌متر، اشکذر 2.09 متر، بهاباد 1.17متر، تفت 1.33 متر، خاتم 1.68 متر، مهریز 72 سانتی‌متر، میبد 81 سانتی متر، یزد 24 سانتی متر و بافق یک متر است.

اختصاص یک فضای سرپوشیده به بانوان در همه شهرستان‌ها

وی در خصوص فضاس ورزشی ویژه باتوان گفت: تمام شهرستان ها موظف شدند یک فضای کامل سرپوشیده و متناسب با شرایط ورزشی بانوان به آنها اختصاص دهند و هر ده شهرستان در استان این کار را انجام دادند و همزمان اعلام شده که سالن‌های ورزشی که آقایان در آن فعالیت دارند چنانچه بانوان متقاضی حضور در آن هستند نیز شرایط لازم برای حضور آنها در سانس‌های مختلف فراهم شود و به آنها اختصاص یابد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.