شناسه : 35250231
مدیرکل امور اتباع یزد خبر داد


مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد گفت: مهاجرت معکوس اتباع از استان نسبت به سال گذشته در یزد با افزایش 15 درصدی روبرو بوده است.

رضا زارع زاده در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به ویژگی‌های فرهنگی یزد بخصوص زندگی مسالمت آمیز یزدی‌ها، اظهار کرد: استان یزد بعنوان کانون خوب زندگی مسالمت آمیز مهاجرین خارجی است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد در ادامه به جمعیت مهاجرین خارجی در استان یزد اشاره کرد و افزود: جمعیت اتباع خارجی در سال جاری حدود ۵۳ هزار نفر است که بالغ بر 8 درصد جمعیت استان است.

وی اذعان کرد: اخیرا کاهش ارزش پول ملی سبب شده مهاجرت معکوس اتباع را از کشور داشته باشیم. این آمار نسبت به سال گذشته در یزد با افزایش 15 درصدی روبرو بوده است.

وی با اشاره به بحث سکونت اتباع بیگانه در استان یزد، گفت: احداث مهمان شهر برای اتباع در شهر یزد در مراحل انجام کار مقدماتی خود بوده و منتفی نشده است.

زارع‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 6 هزار اتباع خارجی در مهمان شهر‌های استان یزد اقامت دارند، ابراز کرد: در حال حاضر تعداد سه مهمان شهر در استان وجود دارد که در شهرستان‌های اردکان، میبد و تفت هستند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.