شناسه : 32681669
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور:


مردم نیکوکار کشورمان در 9 ماهه نخست سال جاری 288 میلیارد تومان زکات دادند که این میزان زکات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 63 درصد رشد داشته است.

به گزارش یزدرسا، مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با تأکید بر تشکیل نهضت احیاء و ترویج زکات در تمام سطوح و با همکاری تمامی مسئولان، گفت: زکات یک تشکیلات فرا بخشی دارد و سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌های مختلفی عضو شورای عالی زکات هستند و طبق قانون وظایفی برای هرکدام مشخص‌شده، کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه این شورا وظیفه جمع‌آوری و هزینه کرد زکات را بر عهده دارد.

نجفعلی انتظاری با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در پنجمین اجلاس سراسری زکات کشور بیان کرد: استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در بحث پژوهش و تحقیق و بررسی مباحث فقهی فریضه الهی زکات ازجمله نکات مهم مطرح‌شده در همایش سراسری زکات بود.

مدیرکل اموراجرایی زکات کشور بابیان اینکه شورای زکات در روستاها فعال می‌شود، افزود: پیگیری امور زکات در روستاها از طریق ائمه جماعات، دهیاران، شورای روستا و مروجان جهاد کشاورزی در دستور کار است تا پس از شناسایی ظرفیت هر روستا، زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه برای آبادانی و رسیدگی به امور محرومان هزینه شود.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت نیکوکاران در پرداخت زکات گفت: مردم نیکوکار کشورمان در 9 ماهه نخست سال جاری 288 میلیارد تومان زکات دادند که این میزان زکات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 63 درصد رشد داشته است.

انتظاری افزود: 73 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در 9 ماهه نخست امسال برای رسیدگی به محرومان درزمینهٔ معیشت، درمان، مسکن، تحصیلی و 27 درصد زکات برای ساخت و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شد.

شایسته ذکر است: طی 9 ماه نخست سال گذشته مردم خداجوی کشورمان بیش از 177 میلیارد تومان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.

انتهای پیام
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.