شناسه : 39089836
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد:

رصد ۵۱درصد خانوارهای استان یزد در طرح شهید سلیمانی/ حدود ۵۶هزار خانوار یزدی از بسته کمک معیشتی برخوردار شدند


احسانی گفت: طرح شهید سلیمانی از آبان ماه آغاز شده و هم اکنون در قالب چهار تیم در سراسر استان در حال اجرا است.

محمداحسانی جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، گفت: طرح شهید سلیمانی از آبان ماه آغاز شده و هم اکنون در قالب چهار تیم در سراسر استان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: گام چهارم بسیج ملی در قالب طرح شهید سپهبد سلیمانی از اواخر آبان ماه همزمان با سراسر کشور طی توافق بین وزارت بهداشت، سازمان بسیج مستضعفین و با همکاری مردم، سپاه الغدیر، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی وهمه سازمان‌ها و نهاد‌های انقلابی آغاز شد و تاکنون در سراسر استان در حال اجراست.

وی رصد و شناسایی اولیه را به عنوان اولین تیم طرح شهید سلیمانی عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه طرح شهید سلیمانی به شیوه محله و خانواده محور است، استان یزد به ۸۲۰ محله در قالب ۶۰ قرارگاه سازماندهی شده که تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار و ۳۷۳ خانوار در استان معادل حدود ۵۱ درصد خانوارهای استان یزد توسط این تیم‌ها مورد رصد، شناسایی و تحت پوشش قرار گرفته اند.

احسانی محور دوم این طرح را تیم‌های مراقبتی یاد کرد و اظهار داشت: در این زمینه سفیدپوشان عرصه سلامت و بسیجیان جامعه پزشکی در قالب ۱۰۸ تیم مراقبتیCT و ۴۵ تیم مراقبتی HC ساماندهی شده و از هفته قبل تاکنون  ۹ هزار و ۹۱۷ خانوار غربالگری شده اند.

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد گفت: محور سوم طرح شهید سلیمانی را هم فعالیت بیش از ۱۰ هزار بسیجی در قالب ۶۵۰ تیم حمایتی  تشکیل می‌دهد که در سه محور سلامت، معیشت و معنویت در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

احسانی پخش بسته‌هاثی معیشتی و بهداشتی را از خدمات تیم‌های حمایتی طرح شهید سلیمانی دانست و گفت: از ابتدای این طرح تاکنون ۵۵هزار و ۷۷۹ خانوار در استان و طی هفته گذشته ۳هزار و ۶۳۶ خانوار در استان تحت پوشش بسته‌های معیشتی قرار گرفتند.

وی افزود:  چهار هزار خدمت به بیماران خاص به نیت چهار هزار شهید نیز در قالب دومین کنگره شهدای استان یزد و به یاد شهیدان محله توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در نظر گرفته شده است.

احسانی تصریح کرد: محور چهارم این طرح تیم‌های بازرسی و نظارت هستند که در قالب ۳۲۱ تیم در راستای نظارت و آموزش و اقناع سازی مردم به ویژه اصناف در حال ارائه خدمت هستند و تاکنون بیش از ۵۴ هزار بازرسی توسط این تیم‌های از واحدهای صنفی درون محله‌ای انجام گرفته است.

وی ادامه داد: بازرسی و اقدامات نظارتی که توسط تیم‌های نظارتی طرح شهید سلیمانی انجام گرفته است تاکنون منجر به شناسایی بیش از ۸ هزار و ۴۰۰ تخلف و پلمپ تقریبا ۵۰۰ واحد صنفی شده است که البته تعداد اخطارهایی که به واحدهای متخلف داده شده است بسیار بیشتر از تعداد پلمپ‌های صورت گفته است.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.