شناسه : 38676023
مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان یزد:

رعایت پروتکل‌ها در استان به 73 درصد رسیده است/ تعطیلی 1500 صنف در استان یزد طی 50 روز


جعفری با اشاره به تعطیلی 1500 صنف در استان یزد طی 50 روز، گفت: رعایت پروتکل‌ها در استان یزد به 73 درصد رسیده است.

به گزارش یزد آوا، وحید جعفری مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه در موج سوم بسیاری از شهرها درگیر این بیماری شده و افراد زیادی مبتلا و فوت شده‌اند، گفت: برای جلوگیری از شیوع این بیماری باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا بتوانیم به کاهش آمار کمک کنیم.

مدیر گروه سلامت کار و محیط دانشگاه علوم پزشکی ‌یزد با بیان اینکه نظارت بر فرآیند گندزدایی محیط‌های شهری یکی از کارهایی بود که انجام دادیم افزود: از دیگر اقدامات انجام شده، آموزش به افراد مبتلا شده به کرونا و خانواده‌های این افراد است که در منزل بستری شده‌اند تا با این کار بتوانند از شیوع آن به دیگر افراد خانواده جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا در استان روزانه بر فعالیت‌های بهداشتی نظارت می‌گیرد که کار سخت و پراسترسی نیز به شمار می‌رود. همچنین از دیگر کارهای پراسترس ازلحاظ روانی نظارت بر تغسیل در آرامستان‌ها و نهایتا تدوین شخص فوت شده است که بسیار سخت و دشوار است.

جعفری با اشاره به اینکه از ابتدای اسفند تاکنون در سامانه 190 بیش از 6 هزار شکایت مردمی در استان یزد به ثبت رسیده است، افزود: در طول نه ماه گذشته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار داشتیم که یکی از آنها نظارت بر برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف بوده است.

مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان یزد بر رعایت بسیار خوب هیئات مذهبی در ماه محرم اشاره کرد و گفت: در ماه محرم با همکاری سازمان تبلیغات، سازمان‌های دیگر و هیئات مذهبی شاهد رعایت بسیار خوب پروتکل‌ها بودیم که آمارهای ارائه کنترل شده بعد از ماه محرم گواه این مسئله بود.

وی با بیان اینکه در این نه ماه گذشته 30 آزمون در حوزه‌های مختلف در استان یزد برگزار شد، اذعان داشت: برای برگزاری هر چه‌بهتر این آزمون‌ها، قبل و بعد از برگزاری آن نظارت و توجه ویژه صورت می‌گرفت تا مشکلی برای متقاضیان ایجاد نشود.

مدیر گروه سلامت کار و محیط دانشگاه علوم پزشکی ‌یزد به بازگشایی مدارس اشاره و تصریح کرد: در سطح استان یزد 1467 مدرسه داریم که با بازگشایی مدارس، دو نوبت نظارت بر آنها صورت گرفت تا در بین دانش آموزان با مشکلی روبه‌رو نشویم.

جعفری نظارت بر وضعیت پروتکل‌های تمام صنوف، ادارات، صنایع و معادن و دیگر مجموعه را از دیگر اقدامات انجام گرفته اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان یزد تاکنون 142 هزار 246 مورد بازرسی در سطح استان داشتیم که 1358 مورد اخطار کتبی، 1273 نفر معرفی به دادگاه و 2318 مورد تعطیلی صنوف مختلف را داشتیم.

 

تعطیلی 1500 صنف متخلف در استان یزد طی 50 روز

مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان یزد اضافه کرد: از اول مهر تا 24 آبان 31 هزار 125 مورد بازرسی داشتیم که 7 هزار مورد اخطار، 456 مورد معرفی به دادگاه و 1504 مورد تعطیلی صنوف را داشتیم که کار بسیار دشوار و سختی بود.

وی با بیان اینکه 25 درصد از همکارانمان در مدت اخیر مبتلا به کرونا شدند، افزود: 190 در بخش نظارت فعالیت می‌کنند که 25 درصد از این عزیزان مبتلا به کرونا و یک نفر هم به شهادت رسید.

مدیر گروه سلامت کار و محیط دانشگاه علوم پزشکی ‌یزد با بیان اینکه متأسفانه اوایل مهرماه رعایت پروتکل‌ها 46 درصد در استان یزد بود، افزود: با تصمیمات ستاد استانی و همراهی بسیار عالی اصناف، امروز رعایت پروتکل‌ها در استان یزد به 73 درصد رسیده که امیدواریم با دقت نظر شهروندان شاهد افزایش آمار رعایت پروتکل‌ها باشیم.

وی در ادامه تعداد ثبت‌نام کنندگان واحدهای مختلف در سامانه سلامت را 54 هزار واحد اشاره و اضافه کرد: 71 هزار واحد در استان داریم که از این میزان 54 هزار واحد در سامانه ثبت‌نام کردند.

جعفری با اشاره به اینکه 70 درصد در استان یزد از ماسک استفاده می‌کنند که این میزان در بین کارکنان 78 درصد است، گفت: رعایت فاصله اجتماعی در استان یزد 76 درصد است که باید به 90 درصد برسد.

مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان یزد با تأکید بر اینکه بحث تجمعات مهمترین عامل در انتشار ویروس کرونا است، اظهار داشت: هرجایی که رعایت پروتکل توسط مردم کاهش پیدا می‌کند، بررسی‌ها نشان از افزایش موارد بیماری و سپس افزایش تعداد فوت شدگان کرونایی می‌دهد.

مدیر گروه سلامت کار و محیط دانشگاه علوم پزشکی ‌یزد با تأکید بر اینکه ایجاد تهویه در فصل سرد سال بسیار مهم است افزود: یا تهویه مناسب و یا کاهش افراد در محل کار یکی از کارهایی است که می‌تواند در کاهش تعداد بیماران اثرگذار باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.