شناسه : 22463942
مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد:

روستاییان استان از فرصت دریافت وام مقاوم‌سازی منازل خود استفاده کنند


مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد گفت: دولت تسهیلات بسیار خوب بانکی بصورت قرض الحسنه و بازپرداخت 15 ساله در اختیار روستاییان قرار می دهد که شایسته است روستاییان از این فرصت برای مقاوم‌سازی منازل خود در برابر حوادث طبیعی نهایت بهره را ببرند.

به گزارش یزد آوا؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان از تداوم مقاوم سازی مساکن روستایی و افزایش واحدهای مقاوم به بیش از 20 هزار واحد مسکونی با ابلاغ تسهیلات جدید در استان خبر داد.

علیرضا قربانیان با بیان این که متولی توسعه مسکن در روستاها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده که به نوعی در جهت نوسازی ، بهسازی و مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی گام برداشته است افزود: در این راستا در سال‌های اخیر اقدامات زیادی در جهت بهبود شرایط روستاها از جمله افزایش وام‌های نوسازی و بهسازی در این مناطق و همچنین طرح‌های توسعه‌ای همچون طرح های هادی انجام شده‌ است.

وی خاطر نشان کرد: با تصمیم جدید دولت و ابلاغ تسهیلات 18 و 20 میلیونی در سال 95 موجودی مسکن روستایی استان به بیش از 20 هزار واحد مسکونی ارتقاء خواهد یافت که با توجه به اهمیت مقاوم‌سازی منازل روستایی در برابر حوادث طبیعی ، دولت تسهیلات بسیار خوب بانکی بصورت قرض الحسنه و بازپرداخت 15 ساله در اختیار روستاییان قرار می دهد که شایسته است روستاییان از این فرصت برای مقاوم‌سازی منازل خود در برابر حوادث طبیعی نهایت بهره را ببرند. قربانیان یادآور شد: بنیاد مسکن استان از سال 84 در راستای همین تسهیلات موفق به معرفی متقاضیان روستایی به بانکهای عامل شده که در سال گذشته نیز به میزان بالغ بر 770 مورد به بانک های عامل معرفی و از این میزان تعداد بالغ بر 580 مورد موفق به اخذ پایان کار شده اند. همچنین تعداد بالغ بر 380 مورد پرونده تسهیلات قرض الحسنه جهت تعمير و افزايش عمر مفيد ساختمانها تشکیل گردیده که از این میزان بالغ بر 140 مورد به متقاضیان پرداخت گردیده است.

وی در ادامه یکی دیگر از اقدامات قابل توجه بنیاد استان را احداث بیش از 200 واحد مسکونی در قالب مجموعه سازی روستایی با استفاده از تسهیلات مقاوم سازی دانست که بیشتر این واحدها در مراحل پایانی ساخت و ساز و تحویل به متقاضیان می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر این که این تسهیلات در تمامی روستاهای استان و شهرهای با جمعیت زیر 25 هزار نفر برای تخریب و نوسازی یا احداث بنای جدید به متقاضیان اعطا می‌شود اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند به شعبه‌های بنیاد مسکن در شهرستانها مراجعه و پس از طی مراحل لازم از تسهیلات بانکی بهره مند گردند.  


انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.