شناسه : 38254532
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی:

ریشه مشکلات اقتصادی کشور سیاست گذاری غلط است


دشتی گفت: متاسفانه امروز مشکلات اقتصادی ما ناشی از سیاست های غلط گذشته و تکرار آن هاست.

به گزارش یزد آوا؛ محمد رضا دشتی اردکانی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با بیان  این مطلب که در مجلس یازدهم تلاش کردیم تا در ابتدای امر طرح شفافیت را به تصویب برسانیم گفت: مردم باید به صورت شفاف در جریان امور کشور قرار بگیرند و بدانند نمایندگان آنان در برابر مصوبات مختلف چگونه رای دادند.

شفافیت آرا در دستور کار مجلس یازدهم

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در صورت تصویب این طرح در مجلس سایر قوا نیز می توانند با رعایت نکات امنیتی تصمیات خود را به اطلاع مردم برسانند مانند تصمیماتی که در جلسات استانداری ها برای مردم گرفته می شود.

دشتی تحقق عدالت را دغدغه همه مسئولان نظام دانست و گفت: همه مسئولان تلاش می کنند تا عدالت در جامعه رعایت شود اما متاسفانه ساختار برخی قوانین ما به گونه ای است که تفسیر آن به صورت شفاف و واضح مشخص نیست و از آن برداشت های سلیقه ای و شخصی می شود و در نتیجه  عدالت محقق نمی شود بنابراین باید به دنبال تصویب قوانین شفاف و روشن در مجلس باشیم تا هر کس به فراخور خود آن را تفسیر نکند.

ریشه مشکلات اقتصادی  کشور سیاست گذاری غلط است

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس یازدهم در خصوص انتخاب ریشه مشکلات اقتصادی کشور را سیاست گذاری غلط دانست و گفت: متاسفانه امروز مشکلات اقتصادی ما ناشی از سیاست های غلط گذشته و تکرار آن هاست به طوری که برای مثال سیاست چند نرخی بودن ارز سیاست فساد آوری است که در گذشته یکبار آن را تجربه کرده بودیم اما مجددا آن را به کار گرفتیم و ارز 4500 تومانی امروز پرونده های زیادی را در محاکم قضائی ما به وجود آورده است.

دشتی با اشاره به وظایف قانونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: نمایندگان دو وظیفه مهم را بر عهده دارند یکی قانون گذاری و دیگری نظارت برقانون اما وقتی نماینده این در امور اجرایی دخالت کند و با فشار بر وزرا مدیرانی را در استان یا شهرستان منصوب کند دیگر می تواند نقش نظارتی خود را به درستی ایفا کند؟ بنابراین اگر نمایندگان امور محوله  را به درستی انجام دهند می توان نظارت های جامع و قوی داشت.

بازگشت ثبات به بازار یک شبه میسر نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مجلس به دنبال ارائه بسته اقتصادی برای حل مشکلات کشور است گفت: برخی از مجلسی که تنها دو ماه از عمر آن می گذرد توقع دارند مشکلات اقتصادی کشور را در یک شبه حل کند که چنین چیزی شدنی نیست، دلار 3500 تومانی که تا 24 هزار تومان رسیده را چگونه می توان به راحتی و در مدتی اندک به قبل برگرداند بنابراین بازگرداندن ثبات به بازار نیاز به برنامه ریزی و راهکار دارد که نمایندگان در این زمینه تمام تلاش خود را به کار گرفته و انشالله آرام آرام این مشکلات حل خواهد شد.

دشتی خبرنگاران را چراغ راه روشن کننده چراغ راه مسئولان برشمرد و گفت: امیدواریم خبرنگاران استان با نگاه فراجناحی به مشکلات استان نظیر آب، به رفع این معضلات کمک کنند.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه  با اشاره به این مطلب که راه حل اشتغال؛ اعتماد به بخش خصوصی و توجه به این بخش  است گفت: اگر بخواهیم زمینه اشتغال گسترش یابد دولت باید دست از تصدی گری برداشته و چابک شود و تلاش کند تا زمینه حضور جدی بخش خصوصی را فراهم کند.

اضافه شدن 2 نماینده به نمایندگان یزد در مجلس

وی بر ضرورت اضافه شدن دو نماینده به جمع نمایندگان استان در مجلس تاکید کرد و گفت: با پیگیری هایی که جناب جوکار در این زمینه دارند و با توجه مسئولیت ایشان در کمیسیون شوراها امیدواریم بتوانیم تا سال آینده این موضوع را به تصویب برسانیم

دشتی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بیشتری حجم مهاجرت ها در استان در شهرستان اردکان متمرکز شده است گفت: امکانات این شهرستان برای 70 هزار نفر در نظر گرفته شده که در حال حاضر بر اساس آمارهای غیر رسمی بالغ بر 110 هزار نفر در این شهرستان زندگی می کنند و این به دلیل صنعتی بودن این شهرستان است.

نماینده مردم اردکان اضافه کرد: ضمن اینکه امروز وجود صنایع متعدد در اردکان مشکلات محیط زیستی را هم برای این شهرستان ایجاد کرده که بر همین اساس در حال کار مطالعاتی برای سنجش ظرفیت صنعتی اردکان هستیم که اگر ظرفیت تکمیل باشد اجازه تاسیس هیچ کارخانه جدیدی را نخواهیم داد.

کارت الکترونیکی معیشتی برای 5دهک پائین جامعه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار یزد رسا درخصوص اقدامات مجلس یازدهم برای حمایت معیشتی مردم گفت:  انشالله در هفته آینده در کمیسیون برنامه و بودجه طرح اعطای کارت الکترونیکی تامین داروهای ارزان و کالای اساسی به 5 دهک پایین جامعه به تصویب خواهد رسید که امیدواریم بتواند بخشی از مشکلات مردم را مرتفع کند.

دشتی در خصوص برنامه های مجلس پیرامون مسکن هم ابراز داشت: نیازهای بشر خوراک، پوشاک و مسکن است که  متاسفانه اگر دولت سیاست مسکن را با هر عنوانی دنبال کرده بود امروز با این حجم از تورم در این زمینه روبرو نبودیم به هر جهت امروز جوانان ما با این مشکل روبرو هستند و باید برای آن فکری برداشته شود البته بنده هفته آینده با وزیر مربوطه جلسه ای دارم که امیدواریم بتوانیم مجوز ساخت شهرک در اطراف شهرستان ها یزد را بگیریم تا بتواند در کاهش قیمت ها موثر باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همدلی قوای سه گانه به زودی شاهد حل مشکلات کشوری باشیم و دولت آینده دولتی جوان، چابک و انقلابی باشد تا بتواند مشکلات مردم را حل و فصل کند.

شرکت های بزرگ صنعتی اردکان به طور کامل به تعهدات اجتماعی خود عمل نمی کنند

نماینده مردم اردکان در پایان از عدم ایفای تعهدات اجتماعی چادرملو و کندله سازی ابراز گلایه کرد و گفت: درست است که صنایع بزرگ در این شهرستان وجود دارد و به عبارتی آن را به پولدارترین شهرستان تبدیل ساخته اما متاسفانه این شرکت ها چون دولتی هستند عوایدی برای مردم ندارند و چندان به تعهدات اجتماعی خود عمل نکردند هر چند اندک کارهایی در این زمینه انجام دادند.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.