شناسه : 36728537
آیت‌الله ناصری:


نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه زمینه خودکفایی کشور در حوزه پوشاک فراهم شود گفت: ایجاد شهرک‌های تخصصی پوشاک اقدامی اساسی در رفع بیکاری است.

به گزارش یزد آوا، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار معاون وزیر صمت با وی، اظهار داشت: برای مسئله رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، صنایع پوشاک از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: پوشاک به صورت گسترده در طول سال مورد مصرف جامعه قرار می‌گیرد و الان واردات بسیار بالایی در این حوزه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد کارگاه‌های تولید پوشاک نه نیاز به سرمایه زیادی دارد و نه فناوری خاصی لازم دارد به همین دلیل می‌توان با سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه، در هر استان شهرک‌های پوشاک ایجاد کنیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در این زمینه لازم است با همکاری فنی و حرفه‌ای آموزش‌های تولید به افراد مختلف به ویژه بانوان را در سه الی چهار ماه ارائه داد و شروع به تولید کرد.

ناصری یزدی عنوان کرد: این کار چون نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها و مقدمات اولیه خاصی ندارد، می‌تواند در کوتاه مدت زمینه رفع بسیاری از مشکلات اشتغال کشور را برطرف کند و تعداد بسیار بالایی از افرادی که الان با بیکاری روبرو هستند را مشغول به کار کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: علاوه بر اینکه این موضوع می‌تواند مشکل اشتغال در کشور را به میزان بسیار بالایی رفع کند، جلوی حجم زیاد واردات پوشاک کشور گرفته می‌شود و برای تامین پوشاک نیاز به واردات از کشورهایی از جمله چین نخواهیم داشت.

وی افزود: الان بخش زیادی از پوشاک کشور از چین و ترکیه تامین می‌شود، این حجم بسیار بالای واردات با خروج حجم بسیار زیاد ارز از کشور روبرو است و اگر جلوی آن گرفته شود، می‌توان ارز حاصل از آن را در حوزه‌های مخلتف سرمایه‌گذاری کرد.

امام جمعه یزد افزود: موضوع و مزیت بسیار بزرگ دیگری که به این وسیله می‌توان به آن دست پیدا کرد، ایجاد رونق در سایر واحدهای تولیدی مواد اولیه مرتبط با پوشاک از جمله نساجی است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.