شناسه : 10249713
رئیس کل دادگستری استان یزد:


رئیس کل دادگستری استان یزد گفت : فعالیت های مذهبی و فرهنگی در زندان برای زندانیان می تواند یک فرصت مغتنم باشد.

به گزارش یزد آوا، محمدرضا حبیبی در حاشیه بازدید از بند نسوان زندان مرکزی یزد افزود : حضور قشر زن به عنوان مرکز کانون خانواده و عامل تربیت فرزندان در زندان ، باعث تأثر است اما می توان امیدوار بود حضور فعال و پویا در برنامه های مذهبی و فرهنگی زندان و استفاده از امکانات و مربیان فرهیخته زندان ، زندگی پس از آزادی را برای این زندانیان زندگی ای رو به تعالی و خوشبختی رقم زند.

وی ابراز داشت : حضور مسئولان قضایی و رصد مسائل زندانیان و تلاش مجموعه اداره کل زندان فقط برای بازسازی شخصیت زندانیان است و زندانیان باید تلاش کنند تا رهایی از زندان ، شروع یک زندگی شرافتمندانه برایشان باشد.

در ادامه دادستان مرکز استان نیز گفت : زندانیان باید زمان حضور خود در زندان را درس عبرت بدانند و تلاش کنند تا با اصلاح کامل به جامعه برگردند.

جمال قضاوتی افزود : انسان جائز الخطاست و نباید زندانیان فقط خود را به واسطه بزه ارتکابی سرزنش کنند بلکه باید تلاش نمایند تا پس از آزادی هرگز دچار تکرار جرم نشوند.

وی به زندانیانی که با دارا بوردن شرایط ، از مرخصی زندان استفاده کرده اند و به موقع به محل زندان مراجعت کرده اند مژده داد: به زودی و با فرارسیدن اعیاد پیش رو به زندانیانی که از شرایط استفاده از مرخصی برخوردار باشند مرخصی داده خواهد شد.

این مقام قضایی اظهار داشت : تلاش تمامی مجموعه قضایی و سازمان زندانها و سایر تشکل های مرتبط با زندانیان و همچنین فراهم آوردن امکانات آموزشی ، خدماتی ، بهداشتی و فرهنگی و مذهبی با هدف اصلاح زندانیان است و زندانیان نیز باید در تحقق این هدف تلاش نمایند.

شایان ذکر است در این بازدید دادستان مرکز استان ، معاون قضایی دادگستری ، معاون فرهنگی دادگستری ، مدیر کل زندانهای استان ، مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان ، مدیر عامل ستاد دیه و جمعی از مدیران و معاونین اداره کل زندان رئیس کل دادگستری را همراهی کردند.

منبع: روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.