شناسه : 34201665
مدیرکل استاندارد یزد:


مدیرکل استاندارد یزد گفت: در سال گذشته 114 واحد تولیدی را پلمپ کردیم و 68 مورد کالا از بازار جمع‌آوری کردیم و 53 پرونده را نیز به دادگاه ارجاع دادیم.

به گزارش خبرنگار یزدآوا، مدیرکل اداره استاندارد استان یزد صبح امروز در جلسه شورای استاندارد استان، با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در سال گذشته گفت: تعداد 3609 واحد تولیدی در استان یزد شناسایی کرده‌ایم که از این تعداد 1090 تای آن‌ها مشمول استاندارد هستند.

محمد حسین ماجدی با بیان اینکه در حال حاضر در استان یزد 805 واحد تولیدی تحت پوشش استاندارد هستند، افزود: در سال گذشته 284 پروانه را تمدید کردیم و از 2916 مرکز تولیدی نیز نمونه‌برداری داشته‌ایم. همچنین 11 هزار بازدید از واحدهای صنفی استان داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه ضریب پوشش استاندارد در استان یزد 100 درصد است، اظهار داشت: رتبه استان یزد در کشور در جایگاه استاندارد 11 است که البته ما از این رتبه راضی نیستیم و باید آن را ارتقا دهیم.

مدیرکل استاندارد یزد با اشاره به اینکه هیچ زمین بازی استانداردی در استان یزد نداریم، تصریح کرد: 24 شهر بازی در استان داریم که از این تعداد 73 وسیله بازی غیراستاندارد و 108 وسیله بازی استاندارد در آن‌ها وجود دارد.

ماجدی یادآور شد: اولین پروانه حلال گوشت قرمز برای کشور در استان یزد صادر شد و دومین پروانه خدمات در رستوران در کشور را نیز در یزد داریم.

وی همچنین گفت: در سال گذشته 114 واحد تولیدی را پلمپ کردیم و 68 مورد کالا از بازار جمع‌آوری کردیم و 53 پرونده را نیز به دادگاه ارجاع دادیم.

مدیرکل استاندارد یزد افزود: برای اولین بار در کشور اپلیکیشن استانداردیاب که هم اکنون در بازار قابل استفاده است را ایجاد کردیم.

ماجدی همچنین به برخی مشکلات مجموعه تحت مدیریت خود اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه‌ریزی مصوبی برای استاندارد نداریم. همچنین با برخی از دستگاه‌ها تعامل خوبی نداریم.

وی اضافه کرد: در استان یزد پدیده جمعیت مهاجر را داریم که این جمعیت بیشتر تمایل به خرید جنس ارزان و غیراستاندارد دارد. لذا باید سمن‌هایی که در استان وجود دارد مورد حمایت قرار بگیرد.

مدیرکل استاندارد یزد خاطرنشان کرد: طرح توانمندسازی استاندارد در راستای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی را در دستور کار داریم و همچنین برنامه تدوین سند توسعه استاندارد در استان یزد را نیز پیش رو داریم.

ماجدی گفت: 15 درصد از واحدهای تولیدی در استان کاملا استاندارد هستند و 15 درصد هم غیراستاندارد هستند. 70 درصد یعنی 500 واحد هم هستند که در میانه قرار دارند و البته باید آن‌ها را جهت استاندارد شدن کامل، حمایت کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.