شناسه : 32308559
آیت‌الله مدرسی مطرح کرد


امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به دستور رئیس جمهور امریکا در انتقال سفارت امریاکا از تلاویو به بیت المقدس گفت: این سخنان سخیف قلب همه مسلمانان دنیا را به درد آورده و تمام دنیا را متعجب کرده است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به دستور رئیس جمهور امریکا در انتقال سفارت امریکا از تلاویو به بیت المقدس گفت: این سخنان سخیف قلب همه مسلمانان دنیا را به درد آورده و تمام دنیا را متعجب کرده است.

آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی افزود: یک رژیم و یک دولت براساس کنوانسیون‌های جهانی زمانی مشروعیت دارد که در منطقه‌‌ای تشکیل شود که آن سرزمین و جمعیت آن متعلق به آن دولت باشد یعنی باید علاوه بر حاکمیت و دولت، سرزمین و جمعیت نیز از آن آن دولت باشد وگرنه براساس قوانین بین المللی این دولت نامشروع است و خارج از چارچوب‌های بین المللی است و رژیم اشغالگر قدس نیز چنین وضعیتی دارد و به زور و جبر خود را بر فلسطین حاکم کردند و با حمایت امریکا و انگلیس بر این منطقه حکومت می‌کنند.

وی ادامه داد: اینکه عموم مسلمانان نسبت به سخنان رئیس جمهور امریکا موضع گیری کردند به  این دلیل است که جماعتی غاصب سرزمینی را غصب کرده و بر آن مسلط شده است و مانند این است که حیات خانه‌ای را به اشغال درآورده باشند و اکنون بخواهند وارد حریم خصوصی آن شوند و این جسارت به اسلام و مسلمانان است.

آیت‌الله مدرسی گفت: بعد ازاینکه انقلاب اسلامی پیروز شد ما متوجه شدیم با چه غده سرطانی روبرو هستیم، قبل از پیروزی انقلاب و  زمان پهلوی ملعون کل قوای ایران در اختیار صهیونیست‌ها بود و تمام همت دولت شاه این بود که از آنها حمایت کند که به برکت انقلاب اسلامی و امام(ره) مردم بیدار شدند و راس همه حملات خود را رژیم اشغالگر قدس و امریکایی‌ها که حامی آنها بودند، قرار دادند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل به وجود آمدن غده سرطانی رژیم صهیونیستی این بود که در منطقه ای زندگی می‌کنیم که دنیای اسلام در کنار هم زندگی می‌کنند و امریکایی‌ها برای اینکه اجازه ندهند مسلمانان به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی کنند این غده سرطانی را ایجاد کردند تا مسلمانان هر آنچه از نیرو  و قوا را جمع می‌کنند را صرف این غده سرطانی اسرائیل کنند.

مدرسی افزود: در تاریخ 38 ساله انقلاب اسلامی یک روز دشمنان اجازه ندادند که این منطقه با جلوداری نظام اسلامی و هدایت مردم مسلمان، امام(ره) و مقام معظم رهبری در کنار هم متحد باشند و جنگ‌های منطقه‌ای، اختلاف بین کشورهای اسلامی با تحریف عوامل امریکایی، برنامه ریزی برای تجزیه کشورهای اسلامی، ایجاد فتنه کور مانند داعش و محاصره ومحدویت‌ها علیه کشورهای اسلامی را به وجود آوردند تا مسلمانان منطقه نتوانند در کنار هم با آسایش زندگی کنند و این دلیل اصلی به وجود آمدند رژیم صهیونیستی در منطقه است.

وی عنوان کرد: ما امیدواریم که سخنان رئیس جمهور امریکا در نهایت به نفع مسلمانان و جمهوری اسلامی باشد و سازشکاران فلسطین به این نتیجه برسند که با سازش با رژیم صهیونیستی به هدف خود نمی‌رسند و مقاومت را سرلوحه کار خود قرار بدهند چرا که با مقاومت بود که اسرائیل را از لبنان به خارج راندند و داعش از بین رفت، باید فلسطینیان با مقاومتی که از بین خودشان و دولت خودشان شکل گرفته باشد به مقابله با اسرائیل بپردازند و ما هم یقین داریم اقدام امریکا و اسرائیل که دهن کنجی به همه مسلمانان است در نهایت به خودشان ضربه خواهد زد.

امام جمعه بخش مرکزی با اشاره به عقاید نژاد پرستانه یهودیان و آموزه‌های صهیونیست‌ها گفت: همه مسلمانان دنیا ازآموزه‌های خطرناک این قوم خبر دارند و به همین دلیل است که یکپارچه در مقابل حرکت خبیث و حمایتی امریکا از رژیم غاصب صهیونیستی موضع‌گیری می‌کند و امام(ره) نیز از همان جرقه انقلاب اسلامی نوک حمله خود را همه در بیان و هم در قلم به سمت اسرائیل و این رژیم غاصب نشانه گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش مبلغ قبوض آب، برق، گازو ... و اعتراض مردم نسبت به آن گفت: بسیاری از مردم نسبت به افزایش ارقام قبوض و وجود تبصره‌هایی که اخیرا در آنها درج شده است گله مند هستند و باید مسئولان استان بر این قضیه کنترل و نظارت داشته باشند.

مدرسی ادامه داد: اینکه به اسم شرکت‌های خصوصی و اقدامات آنها، در این وضعیت اقتصادی بر مردم فشار بیاید کار درستی نیست، بی جهت نیست که به جای بارش باران، زلزله‌های زنجیروار اتفاق می‌افتد بخشی از این زلزله‌ها به خاطر بی انصافی برخی کسانی است که شرکت‌های خصوصی را بر مردم مسلط می‌کنند و از این طریق بر مردم هزینه متحمل می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از افراد اقدام به تشکیل مجالسی در شهر و استان می‌کنند که مسائل شرعی در آن رعایت نمی‌شود و با توجه به اینکه استاندار جدیدی برای استان انتخاب شده است این نکته رامتذکر می‌شویم که یکی از حوزه‌های چالش برانگیز بین نهاد روحانیت،ائمه جمعه و مدیریت استان برگزاری این جلسات بسیار زشت ضد دینی است که به اسم کنسرت برگزار می‌شود.

امام جمعه بخش مرکزی تصریح کرد: از همین ابتدای کار از استاندار جدید می‌خواهیم که مدیریت و نظارت بیشتری در این موارد داشته باشد و به فرمایشات امام(ره)، دستورات مقام معظم رهبری و مصوباتی که در شورای فرهنگ عمومی تصمیم‌گیری و به تصویب می‌رسد توجه لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: بنا به فرمایشات رهبری مبنی بر جلوگیری از آزادی‌های مخرب، در خواست داریم که از اقدام برخی که تخصصی نیز ندارند و فقط به خاطر منافع مالی و اغراض شیطانی اقدام به برگزاری مجالس نامناسب می‌کنند جلوگیری شود و اگر این شیوه ادامه پیدا کند بنا به فرموده امام بر همه واجب است  که از آن جلوگیری کنند و در واقع همان فرمان آتش به اختیار رهبری است و  بنابراین ما نیز احساس مسئولیت می‌کنیم و وارد صحنه می‌شویم.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.