شناسه : 35548719

سرگردانی برخی از زائرین یزدی اربعین به علت تأخیر در ارسال روادید


تاخیر در ارسال روادید زائران اربعین حسینی، برخی شهروندان یزدی که برای شرکت در این آیین معنوی اقدام کرده بودند را سرگردان کرده است.

به گزارش یزدآوا به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام تعدادی از متقاضیانی که برای دریافت گذرنامه و روادید به مراکز پلیس به‌اضافه 10 مراجعه کرده‌اند، باگذشت پنج روز از زمان ارائه و تکمیل مدارک، هنوز گذرنامه و روادید خود را دریافت نکرده‌اند.

امسال برای نخستین بار، صدور گذرنامه و روادید متقاضیان به‌صورت همزمان در برخی دفاتر پلیس به‌اضافه 10 شهر یزد انجام شد تا درخواست‌های متقاضیان زودتر به نتیجه برسد.

برخی از کاروان‌های زیارتی که شهروندان یزدی برای سفر به عتبات عالیات در آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اند، راهی کربلا شده‌اند و این در حالی است که برخی از متقاضیان به دلیل واصل نشدن گذرنامه و روادید از شرکت در مراسم اربعین بازمانده و همین مسئله، موجب ناخرسندی آنان شده است.

در تماس گزارشگر ایرنا با بخش‌های متصدی صدور گذرنامه و روادید، باوجود اعلام نبود مشکل از سوی متولیان هرکدام از این بخش‌ها برای ارائه خدمات به زائران، اما کماکان تعداد قابل‌توجهی از متقاضیان یزدی شرکت در آیین اربعین حسینی، موفق به دریافت گذرنامه و روادید نشده‌اند.

اداره گذرنامه، پلیس به‌اضافه 10، حج و زیارت و اداره پست، هر یک به نحوی در این زمینه متصدی هستند و برخی از آن‌ها مدعی هستند که علت تأخیر برخی ناهماهنگی‌های موجود در مرکز (تهران) و برخی دیگر نیز توپ را به زمین مسئولان عراقی می‌اندازند که مانع از صدور روادید شده‌اند.

مدیر حج و زیارت یزد روز چهارشنبه به گزارشگر ایرنا گفت: آن دسته از متقاضیانی که در سامانه سماح ثبت‌نام و مدارک خود را تا قبل از ساعت 11 صبح تحویل دفاتر زیارتی زیرمجموعه این مدیریت داده باشند، نهایتاً تا ساعت 17 یا 18 همان روز می‌توانند روادید خود را دریافت کنند.

علی‌اصغر شریفی افزود: تحویل روادید تا پیش‌ازاین 48 تا 72 ساعت به طول می‌انجامید ولی الآن به کمتر از 48 ساعت رسیده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد نیز در این خصوص اظهار داشت: اخیراً یکی از نهادهای متولی، فرایند دریافت گذرنامه و روادید را تغییر داده و همین امر باعث تأخیر در صدور این مدارک شده است.

سرهنگ محمدرضا مزیدی بابیان اینکه صدور گذرنامه در بخش تخصصی آن در نیروی انتظامی طبق روال معمول در حال انجام است، تصریح کرد: پیش‌ازاین مشکلاتی وجود داشت که از امروز /چهارشنبه/ با رفع مشکلات شرایط بهتر شده و نمایندگان کشور عراق نیز برای تسهیل درروند صدور روادید در یزد مستقر هستند.

وی مدعی شد: صدور گذرنامه در شرایط حاضر زودتر از گذشته انجام می‌شود، اما روند کار مقداری تغییر کرده است.

یک منبع آگاه نیز در گفت‌وگو با ایرنا مدعی شد: از روز گذشته (سه‌شنبه) به دلیل افزایش چشمگیر تقاضا برای دریافت روادید سفر به عراق برای شرکت در آیین اربعین، در برخی از بخش‌های صادرکننده روادید، صدور این مجوز متوقف‌شده است.

باوجوداین اظهارنظرها، برخی از شهروندانی که از طریق پلیس به‌اضافه 10 تقاضای گذرنامه و روادید کرده بودند به دلیل آماده نشدن به‌موقع مدارک، از سفر زیارتی اربعین بازماندند.

انتهای پیام /*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.