شناسه : 10016812


حسین دهقانی با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل ضمن محکومیت سریع حمله تروریستی در یمن، خواستار مجازات عاملین شده و کشورهای عضو این سازمان را به همکاری در اجتناب از ارائه هرگونه حمایت مالی و پشتیبانی به تروریست‌ها ترغیب کند.

به گزارش یزد آوا به نقل از  فارس حسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای به بان کی مون دبیرکل و همچنین محمد زین شریف رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد با اشاره به اقدام تروریستی و هدف قرار دادن اقامتگاه سفیر کشورمان در صنعا که توسط عناصر وابسته به گروه تروریستی القاعده صورت گرفته و به کشته و مجروح شدن مردم بی گناه و وارد آوردن خسارت به ساختمان‌های محل از جمله اقامتگاه سفیر کشورمان منجر شد، خواستار اقدام عاجل دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان در برخورد با اینگونه اقدامات فزاینده تروریستی گردید.

دهقانی در این نامه آورده است: تروریست‌های مسئول این عمل بیرحمانه تحت تاثیر خشونت و افراطی‌گری بی حد و مرزی هستند و این بار اول نیست که دیپلمات‌های ایرانی و یا اماکن دیپلماتیک متعلق به جمهوری اسلامی ایران در یمن توسط تروریست‌ها مورد هدف قرار می‌گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران از شورای امنیت سازمان ملل متحد موکداً درخواست می‌کند ضمن محکومیت سریع این حمله تروریستی، خواستار مجازات عاملین این گونه اعمال تروریستی شده و کشورهای عضو این سازمان را به همکاری در اجتناب از ارائه هرگونه حمایت مالی و پشتیبانی به تروریست‌ها ترغیب کنند.

سفیر کشورمان در پایان نامه خود همچنین از مقامات یمن درخواست کرده است تا با انجام تحقیقات دقیق در خصوص حمله تروریستی، مسببین و عوامل دخیل در این ماجرا را مجازات کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.