شناسه : 32353005


از رسانه‌های انقلابی و دلسوز و مستقل انتظار می‌رود همان‌گونه که بخاطر منافع ملی دولت را مورد انتقاد قرار می‌دهند، به همین دلیل هم از اقدامات مثبت و قابل تقدیر دولت دفاع کنند.

به گزارش یزد آوا به نقل از یزد رسا، روز یکشنبه آقای روحانی لایحه بودجه سال 97 را به مجلس برد و از آن موقع تا کنون، تحلیل‌های مختلفی پیرامون آن صورت گرفته است. بررسی مفصل بودجه سال 97 امری تخصصی است که فرصت ویژه‌ای می‌طلبد و البته از عهده اقتصادانان و کارشناسان امر بر می‌آید. اما به طور کلی توجه به چند نکته در بودجه 97 قابل توجه و اهمیت است:

1-آقای روحانی در طول سال‌هایی که دولت را در اختیار داشته، تلاش کرده بودجه را به موقع به مجلس ارائه کند و امسال نیز شاهد بودیم که وی 19 آذرماه لایحه بودجه را تحویل مجلس داد؛ که این رویه‌ای ارزشمند و قابل تقدیر است و باید بخاطر آن از دولت سپاسگزار بود. اتفاقی که در سال‌های پایانی دولت دهم رخ نمی‌داد و به واسطه آن مشکلاتی برای دستگاه‌های اجرایی کشور ایجاد می‌شد.

2-یکی از اصلی‌ترین محورهای بودجه سال 97 که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، کاهش یارانه توزیعی و به تبع آن حذف چند میلیون یارانه‌بگیر است که این اتفاق اگر به درستی انجام بگیرد یقینا به نفع اقتصاد کشور و به نفع مردم خواهد بود. البته در این مسیر شناسایی درست اقشاری که قرار است یارانه آن‌ها حذف شود، اهمیت فراوانی دارد. اقدام دولت در این زمینه از این حیث قابل تقدیر مضاعف است که این کار یقینا از نظر سیاسی نیز هزینه‌هایی را برای دولت دوازدهم در پی خواهد داشت.

3-مسئله‌ی دیگری که در بودجه سال 97 قابل اهمیت است افزایش عوارض خروج از کشور است. اقدامی که به شدت مورد اعتراض بخش‌هایی از جامعه که خیلی اهل سفر به خارج هستند قرار گرفت. اما یقینا این مسئله، -به جز در سفر به عتبات عالیات-دغدغه عموم مردم نیست و صرفا تعداد خاصی از افراد جامعه با آن مواجه هستند. اقدامی که می‌تواند تا حدی اوضاع گردشگری داخلی را نیز بهبود ببخشد.

هر سه مورد ذکر شد را باید از اقدامات قابل دفاع دولت آقای روحانی در بودجه سال 97 دانست که یقینا در راستای منافع عموم مردم و همچنین در جهت اقتصاد مقاومتی است. در این بین از رسانه‌های انقلابی و دلسوز و مستقل انتظار می‌رود همان‌گونه که بخاطر منافع ملی دولت را مورد انتقاد قرار می‌دهند، به همین دلیل هم از اقدامات مثبت و قابل تقدیر دولت دفاع کنند که موارد یاد شده از جمله‌ی اقدامات مثبت دولت روحانی در بودجه سال 97 است و انصاف حکم می‌کند که مورد حمایت قرار بگیرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.