شناسه : 10197375
مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در یزد:

سیاست سازمان اوقاف تعامل قانونی و شرعی با متولیان موقوفات است


مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در همایش متولیان موقوفات استان یزد گفت: سیاست راهبردی سازمان و منویات نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف کشور تعامل قانونی و شرعی با متولیان موقوفات است.

به گزارش یزد آوا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین امر اله حسنی نیا در همایش تخصصی متولیان موقوفات استان یزد با اشاره به نقش و وظائف متولیان و کارگزاران موقوفات گفت: ما امروز امانت دار موقوفات و واقفین خیر اندیش هستیم.


مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ادامه افزود: تربیت متولی کارآمد از رسالت های متولیان امروز است چرا که ایشان با عمل امینانه خود مورد قضاوت آیندگان قرار خواهند گرفت.


وی با اشاره به شبه قضایی بودن اداره تحقیق در سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: یکی از وظائف ذاتی اداره تحقیق در سازمان اوقاف این است که اگر متولی صرفه و صلاح وقف را رعایت نکرد صلاحیت را از وی سلب نماید.


وی همچنین اضافه کرد: البته سیاست راهبردی سازمان و منویات نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف کشور تعامل قانونی و شرعی با متولیان موقوفات است.


حجت الاسلام حسنی نیا افزود: نظارت بر متولیان ، اداره موقوفات فاقد متولی و همچنین راه اندازی سامانه جامع موقوفات رسالت های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است.


وی راه اندازی سامانه جامع موقوفات را یادآور شد و افزود: امروز با تکمیل شدن بخش های مختلف این سامانه اتفاقی بینظیر شکل گرفته که همه سازمان های نظارتی از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی از آن به خوبی یاد کرده اند.


مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان ساخت: خدمات سامانه جامع احیاگرموقوفات بوده و اکنون متولیان در موقوفات غیر متصرفی نیز می توانند با دریافت پنل کاربری اطلاعات پایه موقوفات را ثبت و کلیه عملیات های تنظیم اجاره و امور مالی را در آین سامانه پیگیری نمایند.


وی از شفاف سازی عملکرد و اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش از برکات سامانه جامع موقوفات نام برد و تعامل هر چه بیشتر متولیان با ادارات اجرایی اوقاف و امور خیریه را خواستار شد.


متولیان موقوفات امانتدار نیات خیر واقفین هستند


حجت الاسلام و المسلمین معز الدینی در همایش تخصصی متولیان موقوفات استان یزد گفت: متولیان موقوفات امانتدار نیات خیر واقفین هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین معز الدینی نیز در همایش تخصصی متولیان موقوفات استان یزد گفت: همه مقامات عالم اعتباری است و از دست رفتنی و آنچه آنچه می ماند وجهه الهی افعال و اعمال ماست.


امام جمعه موقت یزد افزود: اگر نیات انسان خیر باشد شهری را گلستان می کند و اگر فکری جهنمی باشد کشوری را به آتش می کشد.


متولی موقوفات دولت آباد یزد در ادامه اظهار داشت: واقفین خیر اندیش با نیات خیرخوانه ای که داشتند در وقفنامه ها در جهت خدمت رسانی به جامعه و بندگان اهتمام نمودند و ما امانت دار این نیات خیر هستیم.


وی مدیریت کارآمد موقوفه را یادآور شد و افزود: بعد از ما آیندگان راجع به افعال و کیفیت مدیریت ما قضاوت خواهند کرد.


وی در پایان این سخن مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای را یادآور شد که : متولیان و مباشران اوقاف مسئولیتی خطیر برعهده دارند و دین و وجدان ، آنان را به امانت و درستکاری و تلاش سالم فرا می خواند.


تشریح مباحث امور مالی توسط مدیر کل منابع مالی غیر عمومی سازمان اوقاف کشور، پرسش و پاسخ و تجلیل از متولیان برتر از دیگربرنامه های این همایش بود.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت