شناسه : 34181741
آخرین خبر ها از فوتبال یزد؛


در حدود یکسال از حذف تلخ تنها نماینده استان تیم فوتبال فولاد یزد از گردونه رقابتهای لیگ دسته دوم کشور می گذرد تیمی که ابتدا از لیگ دسته یک به دسته دوم سقوط کرد و در آغاز مسابقات این دسته نیز به دستور فیفا و بعلت بدهی نتوانست در مسابقات حاضر شود.

به گزارش یزد آوا؛ در حدود یکسال از حذف تلخ تنها نماینده استان تیم فوتبال فولاد یزد از گردونه رقابتهای لیگ دسته دوم کشور می گذرد تیمی که ابتدا از لیگ دسته یک به دسته دوم سقوط کرد و در آغاز مسابقات این دسته نیز به دستور فیفا و بعلت بدهی نتوانست در مسابقات حاضر شود.

بر همین اساس برآن شدیم تا از حال و روز وضعیت این ورزش پرطرفدار در یزد خبری کسب کنیم متولیان این ورزش از آخرین خبر ها در خصوص فوتبال یزد می گویند؛

شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در خصوص آخرین وضعیت فوتبال استان گفت: ورزش فوتبال در همه شهرستان‌های استان فعال بوده و در همه رده‌های بزرگ‌سال، بانوان، نوجوانان، بانوان و همچنین فوتسال و فوتبال ساحلی در بالاترین سطح خود قرار دارد.

مسعود شریعتی اضافه کرد: البته بحث تیم داری در فوتبال متفاوت است چراکه بر اساس قانون دولت و به تبعه آن ادارات ورزش و هیئت فوتبال استان‌ها نمی‌توانند درزمینهٔٔ تیم داری ورود کنند و ورود به این مقوله تخلف به‌حساب آمده و با برخورد دستگاه‌های نظارتی همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته باشگاه‌هایی که درزمینهٔ فوتبال یزد فعالیت می‌کردند باشگاه‌های پوشه‌ای بودند ابراز داشت: علی‌رغم اعتبارات کلانی که این باشگاه‌ها درگذشته اخذ کرده‌اند درزمینهٔ زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری نکردند و نهایتاً فوتبال یزد به این نقطه رسیده است.

شریعتی بابیان اینکه عدم حضور تیم فوتبال یزد در لیگ‌های مختلف کشور به معنای تعطیلی فوتبال در یزد نیست گفت: فوتبال در استان در رده‌های پایه در حال پیگیری است به‌گونه‌ای که در حال حاضر بیش از 12 تیم فوتبال در رده‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان در لیگ‌های کشوری حضور دارند و لیگ‌های استان در شهرستان‌ها هم در حال برگزاری بوده و برای اولین بار در تاریخ فوتبال یزد حتی چندین نفراز فوتبالیست‌های ما به اردوی تیم ملی دعوت‌شده‌اند و این نشان‌دهنده این است که اقدامات خوبی درزمینهٔٔ زیرساخت‌ها در فوتبال یزد در حال انجام است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تأکید کرد: اداره ورزش استان نمی‌تواند تیم داری کند و تنها اقدامات زیرساختی را در فوتبال استان بر عهده دارد و این باشگاه‌ها هستند که باید به دنبال تیم داری باشند.

وی افزود: در حال حاضر یک سهمیه در لیگ دسته 3 کشور داریم که اگر بر روی آن سرمایه‌گذاری شود می‌تواند به لیگ‌های بالاتر راه پیدا کند

شریعتی در خصوص مشوق‌های اداره ورزش برای باشگاه‌های فوتبال در یزد گفت: راه رشد برای تیم داری باشگاه‌ها در یزد باز بوده و هست چراکه ما همواره با همه توان کمک‌کار باشگاه‌ها بودیم به‌طوری‌که دو نماینده قبلی فوتبال یزد هم باوجوداینکه به بخش خصوصی تعلق داشتند از امکانات ما نظیر استخر، زمین، سالن بدن‌سازی، خوابگاه و هر آنچه در توان داشتیم به‌صورت رایگان استفاده کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: بازهم اعلام می‌کنیم با همه محدودیت‌هایی که برایمان وجود دارد از باشگاه‌هایی که بخواهند در لیگ تیم داری کنند حمایت خواهیم کرد کما اینکه در حال حاضر نیز حمایت‌های خود را از تیم‌های پایه حاضر در لیگ‌های کشور دریغ نکردیم.

شریعتی با تأکید براین نکته که صنایع ما باید به این باور برسند که از طریق ورزش و به‌ویژه فوتبال نیز می‌توانند تبلیغات کنند اظهار داشت: باشگاه‌های موجود و یا باشگاه‌هایی که در آینده توسط بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شوند می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های قانونی نظیر استفاده از بند 7 قانون مالیات‌ها و همچنین ظرفیت‌های تبلیغی با هزینه کرد بخشی از هزینه‌های کلان تبلیغات در فوتبال سرمایه‌گذاری کرده و به‌این‌ترتیب هم در توسعه فوتبال یزد نقش داشته باشند و هم به اهداف اقتصادی خود دست یابند.

وی با ابراز رضایت از وضعیت فوتبال ساحلی استان گفت: در حال حاضر سه تیم از استان در لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور حضور دارند که خوش درخشیده‌اند.

شریعتی برگزاری مسابقات فوتبال ساحلی جام باشگاه‌های جهان در یزد را فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های ورزش استان دانست و برای نماینده شایسته استان آرزوی موفقیت کرد.

عبدالرضا دستا رئیس هیئت فوتبال استان یزد هم در خصوص آخرین وضعیت فوتبال در یزد گفت: متأسفانه برخی فکر می‌کنند عدم حضور یک تیم فوتبال یزد در لیگ‌های کشوری به معنی نابودی این ورزش در استان است درحالی‌که در واقعیت این‌گونه نیست و فوتبال یزد به‌صورت جدی در رده‌های پایه و بانوان در حال پیگیری است.

دستا بابیان اینکه بنده معتقدم باید یک تیم در لیگ دسته دوم کشور داشته باشیم اظهار داشت: البته این اتفاق در صورتی خواهد افتاد که مسئولان استان همت کرده و با یافتن یک حامی مالی کمک کنند تا سهمیه یک تیم فوتبال در لیگ دسته دوم کشور خریداری شود و به این وسیله مردم استان را خوشحال سازند.

رئیس هیئت فوتبال استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر دوتیم از یزد در رشته‌های فوتبال و فوتسال در لیگ دسته سوم کشور حضور دارند که باید تلاش کینم تا با حمایت از آن‌ها بتوانند به دسته دوم و بالاتر صعود کنند.

وی بابیان اینکه در 10 سال گذشته فوتبال در یزد شیب منفی داشته ابراز داشت: در طول مدتی که دو تیم حاضر در لیگ یک داشتیم از حضور در لیگ‌های پایین‌تر غافل شدیم و متأسفانه امروز که تیمی در لیگ دسته اول نداریم این مسئله کاملااحساس می‌شود.

دستا با اشاره به این مطلب که در چند سال اخیر از بازیکن سازی غفلت شده است گفت: لیگ برتر استان به همین علت از میانگین سنی بالایی برخوردار بوده که امیدواریم با اقداماتی که درزمینهٔ فوتبال پایه حال انجام است در چند سال آینده فوتبالیست‌های جوان و خلاقی تربیت شوند.

رئیس هیئت فوتبال یزد برگزاری مسابقات فوتسال بانوان استان، دوره مربیگری سطح یک ایران برای بانوان یزدی، تورنمنت فوتبال ساحلی باشگاه‌های جهان و برگزاری همایش تازه‌های پزشکی در روز 30 فرودین در یزد را بخشی از برنامه‌های آینده این هیئت عنوان کرد

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.