شناسه : 38908170
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خبر داد

شناسایی 400 ورزشکار شهید در استان یزد/ 40 خانه ورزشی روستایی در استان افتتاح می‌شود


شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به شناسایی 400 ورزشکار شهید در استان، گفت: 40 خانه ورزشی روستایی در استان یزد افتتاح می‌شود.

به گزارش یزد آوا، مسعود شریعتی پیش از ظهر امروز نشست خبری کمیته ورزش و جوانان کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد که در حسینیه آقا برگزار شد به شناسایی 400 شهید ورزشکار در استان یزد اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تصمیم بر این گرفته شد تا تمام برنامه‌های ورزشی در استان را با نام و یاد شهدای گرانقدر استان برگزار کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه 40 هزار متر فضای ورزشی در سطح استان یزد با عنوان سکوی قهرمانی، به نام شهدای استان آماده‌سازی خواهد شد، اضافه کرد: یکی از مسائل مهمی که در این کنگره و در جریان اجرای برنامه‌های ورزشی با محوریت شهدا داشتیم این بود که تمام همکاری از سوی مجموعه‌های مرتبط برای برگزاری هر چه‌بهتر برنامه‌ها صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه تا زمان برگزاری اختتامیه کنگره 4 هزار شهید استان یزد امیدوار هستیم که بتوانیم 22 مکان ورزشی را آماده‌سازی و به بهره‌برداری برسانیم اذعان کرد: این مکان‌های ورزشی در روستاها، بخش‌ها، شهرستان‌ها و مرکز استان آماده‌سازی و به بهره‌برداری خواهد رسید.

شریعتی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در ابتدای سال قرار بود تا 20 خانه ورزشی روستایی را ساخته و در اختیار ورزشکاران هر منطقه قرار دهیم که به برکت کنگره 4 هزار شهید استان یزد، ساخت 40 خانه ورزشی روستایی در دستور کار قرار گرفت که 26 مکان آن افتتاح و مابقی نیز ان‌شاءالله تا روز اختتامیه افتتاح می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه به مناسبت کنگره شهدای استان یزد، 400 برنامه ورزشی را در فضای حقیقی و حقوقی در نظر گرفتیم، اظهار داشت: تا به این لحظه، 240 برنامه برگزارشده و 160 برنامه دیگر بسته به شرایط کرونایی استان برگزار خواهد شد.

وی از دیگر برنامه‌های کنگره ورزش و جوانان کنگره ملی شهدای استان را اجرای 1000 مشاوره قبل از ازدواج اعلام کرد و گفت: این مشاوره‌ها مختص شهرستان‌ها نبوده بلکه با تلاش همکارانمان، این مشاوره به جوانان بخش‌ها و روستا نیز ارائه شده است.

شریعتی به اجرای برنامه‌های ورزشی در دهه مبارک فجر در شهرستان‌های استان یزد اشاره و اذعان کرد: با برگزاری جلسات در سطح شهرستان، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شد تا در ایام‌الله دهه فجر در هر شهرستان بتوانیم یک برنامه شاخص با نام شهدا برگزار کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.