شناسه : 31585397
مدیرکل گمرک استان یزد خبر داد


مدیرکل گمرک استان یزد با بیان اینکه این گمرکات از نظر وزنی هشتمین گمرک صادراتی کشور است، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری صادرات استان از حیث ارزش 15 و از نظر وزن 13 درصد رشد یافته است.

مدیرکل گمرک استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به عملکرد تجارت خارجی استان در شش ماهه نخست سال جاری، تصریح کرد: در این مدت بیش از یک میلیون و 51 هزار تن کالا به ارزش 261 میلیون دلار از گمرکات یزد به خارج کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن 13 و از حیث ارزش 15 درصد رشد داشته است.

مهرداد پیرحیاتی عمده ترین کالاهای صادراتی استان در این مدت را کاشی و سرامیک، میلگرد، هیدورکربن، ظروف شیشه ای، سنگ مصنوعی، مصنوعات پلاستیکی، اکسید مولیبدن و شیشه ساختمانی ذکر کرد.

وی با اشاره به 19 هزار و 254 عدد اظهارنامه صادراتی گمرکات استان یزد در شش ماهه نخست سال جاری اظهارداشت: عراق، افغانستان، پاکستان،  ترکیه، هلند، گرجستان و اسپانیا عمده ترین مقصد کالاهای صادراتی یزد است..

مدیرکل گمرک استان یزد ادامه داد: در این مدت بیش از 14 هزار تن کالا به ارزش  56 میلیون دلار از گمرکات یزد به کشور وارد شده که از نظر وزن 15 درصد کاهش و از نظر ارزش 2 درصد افزایش داشته است.

پیرحیاتی ادامه داد: عمده واردات گمرکات یزد از کشورهای ترکیه، چین، ایتالیا، جمهوری چک، جمهوری کره و اسپانیا است.

وی همچنین تعداد بسته های ورودی و خروجی پستی از این گمرکات در شش ماهه نخست سال جاری را 985 بسته به وزن بیش از 3 هزار کیلوگرم ذکر کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر تعداد بسته 18 و از نظر وزن 45 درصد رشد را نشان می دهد.

مدیرکل گمرک استان یزد همچنین خاطرنشان کرد:  کل مسافران خارجی استان یزد در شش ماهه نخست سال جاری 19 هزار و 104 نفر بوده اند که از این تعداد 9 هزار و 803 نفر به کشور وارد و 9 هزار و 301 نفر از کشور خارج شده اند.

انتهای پیام/ف.ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.