شناسه : 35404469
مدیر حج و زیارت استان یزد:

صدور ویزای زائرین اربعین در یزد آغاز شد/ مبلغ ویزا ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان


مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: زائرین عزیز جهت اخذ ویزا هرچه زودتر به سامانه سماح مراجعه و ثبت‌نام کنند یا به یکی از دفاتر زیارتی مراجعه کنند و آنجا ثبت‌نام‌شان را انجام دهند.

علی‌اصغر شریفی در گفتگو با یزد آوا گفت: سامانه سماح جهت ثبت‌نام از ساعت 18 دیروز باز شد و مبلغ ویزا نیز ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان است که این مبلع با احتساب پوشش بیمه زائران است.

وی اظهار داشت: 62 دفتر زیارتی داریم که در سطح استان در خدمت زائرین هستند و ثبت‌نام آن‌ها را انجام می‌دهند.

مدیر حج و زیارت استان یزد افزود: زائرین عزیز جهت اخذ ویزا هرچه زودتر به سامانه سماح مراجعه و ثبت‌نام کنند یا به یکی از دفاتر زیارتی مراجعه کنند و آنجا ثبت‌نام‌شان را انجام دهند.

شریفی تأکید کرد: اعضای کنسول وارد یزد شده‌اند و ما آمادگی صدور ویزا را در حال حاضر در یزد داریم و ثبت‌نام و اخذ ویزا را به روزهای آخر موکول نکنند تا خدای ناکرده به شلوغی و ترافیک کار نخوریم.

وی تصریح کرد: صدور ویزا به صورت انفرادی است ولی توصیه می‌شود که زائرین به صورت کاروانی ثبت‌نام کنند و اعزام بشوند.

مدیر حج و زیارت استان یزد یادآور شد: کسانی که به صورت گروهی ثبت‌نام می‌کنند، نفر اولی که ثبت‌نام می‌کند سرگروه محسوب می‌شود و پیامک و اطلاعاتی که باید اطلاع‌رسانی شود به او ارسال می‌شود.

شریفی ادامه داد: لذا باید فردی که سرگروه می‌شود فرد متعهدی باشد که اطلاع‌رسانی را به دیگر اعضای گروه انجام بدهد و شماره تلفنی را که ثبت می‌کند شماره‌ای باشد که پیامک‌های تبلیغاتی‌اش مسدود نباشد تا پیامک‌ها را بتواند دریافت کند و به اطلاع اعضا برساند.

وی در رابطه با بیمه زائرین هم گفت: بیمه زائرین در داخل ایران از 20 کیلومتری مرز ایران به عراق در مسیر رفت وبرگشت را شامل می‌شود و در عراق نیز مسیر پیاده‌روی و همچنین شهرهای مذهبی عراق را شامل می‌شود.

مدیر حج و زیارت استان یزد همچنین اظهار داشت: گذرنامه زائرین نیز از زمان اعزام باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.