شناسه : 33189219
استاندار یزد:


استناندار یزد گفت: طبیعتا صنایع سنتی نمی‌تواند پاسخگوی این آمار بیکاری باشد و شرکت‌های دانش بنیان مسیری بسیار مناسب برای کاهش آمار بیکاران فارغ التحصیل هست.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، استاندار یزد در نشست فعالان حوزه ICT استان یزد که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و ورود به چهل سالگی انقلاب، گفت: استان یزد سهم 1.4 درصدی جمعیت کشور را داراست و از قدیم در حوزه تلاش و توسعه ساختارهای اقتصادی جز استان‌های بنیانگذار بخشی از صنایع کشور از جمله نساجی بوده است.

محمود زمانی قمی با اشاره به ویژگی‌ها و مزیت‌های استان در زمینه معدنی، کاشی و سرامیک و ... ادامه داد: رونق دادن به حوزه اقتصاد از طریق رونق تولید و مقابله با بیکاری اصلی‌ترین مسئله در کشور و استان مد نظر است.

وی عنوان کرد: نرخ بیکاری استان یزد 12.8 است که با توجه به پیشینه و مزیت‌های یزد تلاش خواهد شد تا این نرخ کاهش یابد.

زمانی قمی ادامه داد: استان یزد 45 هزار نفر بیکار دارد که 18 هزار نفر آن تحصیلکرده‌ها هستند و 10 هزار نفر از این تعداد را خانم‌ها و 8 هزار نفر را آقایان تشکیل می‌دهند و همه چشم دوختند که مشکل بیماری کاهش یابد و به ویژه مشکل بیکاری تحصیلکردگان حل شود.

وی با بیان اینکه طبیعتا صنایع سنتی نمی‌تواند پاسخگوی این آمار بیکاری باشد، تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان مسیری بسیار مناسب برای کاهش آمار بیکاران فارغ التحصیلان هست.

استاندار یزد با بیان اینکه انخاب وزاری جوان درآستانه چهل سالگی انقلاب اقدام بسیار خوبی بوده است، ادامه داد: امیدواریم با انتخاب وزاری جوان بتوان فاصله‌ای که بین ما و نسل سوم به وجود آمده کم شود و مسیر برقراری ارتباط با این نسل راحت‌تر انجام گیرد چرا که پیام‌هایی از مدیران جوان به نسل سوم می‌رسد حاوی نکات و ویژگی‌هایی است که پذیرش آن را راحت‌تر می‌کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.