شناسه : 34195866
رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان یزد:


رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد گفت: طوفان شدید دیروز در استان در مجموع تقریبا 10 مصدوم به جای گذاشت.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، گفت: طوفان شدید دیروز در استان در مجموع تقریبا 10 مصدوم به جای گذاشت.

دکتر احمد دهقان ادامه داد: وضعیت آب و هوایی دیروز تا حدودی توسط هواشناسی اطلاع داده شده بود البته به این شدتی که اتفاق افتاد اطلاع رسانی نشده بود با این وجود پایگاه‌های اورژانس استان در آماده باش کامل بودند.

وی با بیان اینکه این طوفان بیشتر خسارت مالی بر جای گذاشت، افزود: این طوفان چندین تصادف زنجیره‌ای در جاده کنارگذر و چندین تصادف و واژگونی خودرو در همین محور و جاده فولاد آلیاژی و محور چوپانان را در پی داشته که چندین مصدوم نیز بر جای گذاشته است که البته سرپایی درمان شدند.

دهقان اضافه کرد: متاسفانه در شهرستان بافق این طوفان موجب ریزش آوار و مصدومیت دو کارگر را در پی داشت که سطح هوشیاری خوبی دارند.

وی گفت: در مجموع با آمادگی یگان‌های امدادی از جمله اورژانس و هلال احمر طوفان بیشتر خسارت مالی در برداشته است و در برخی پایگاه‌های اورژانس نیز در حین طوفان به مدت نیم تا یک ساعت مسافران اسکان داده شده‌اند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان با توجه به تغییرات آب و هوایی به دو گروه کودکان و افراد مسن توصیه کرد تا نکات بهداشتی را رعایت کنند و مراقبت ویژه در این وضعیت داشته باشند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.