شناسه : 37864796
استاندار یزد:

ظرفیت‌های استان برای جهش تولید و ایجاد اشتغال فعال شود


محمدعلی طالبی گفت: نگاه به دوران پسا کرونا باید داشته باشیم و همه ظرفیت‌های استان را برای جهش تولید و ایجاد اشتغال فعال کنیم.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، محمدعلی طالبی پیش از ظهر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد گفت: رشد بیمه شدگان اجباری در سال‌های اخیر و همچنین کاهش تعداد بیمه بیکاری در دو سال گذشته نشاندهنده عملکرد خوب حوزه اشتغال استان است و نقاط قوت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مسئولیت و وظیفه همه ما این است که برای دوران پساکرونا با توجه به بیکارشدگان استان در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم و اقدامات و فعالیت‌های در قالب کارگروه اشتغال، ستاد اقتصاد مقاومتی و سایر ساختارهای رسمی و فعالیت‌هایی که در حوزه معاونت اقتصادی و دستگاه‌های مختلف در حال انجام است ما را امیدوار می‌کند که خسارت‌ها و اتفاقات را در خصوص اشتغال، غیر فعال شدن بنگاه‌های اقتصادی، حوزه‌های خدمات گردشگری و مشاغل صنفی را با سرعت بیشتری جبران کنیم.

استاندار یزد عنوان کرد: بخشی از بیکاران جامعه ما و تعداد قابل توجهی از آنها زنان خانه‌دار و کسانی که شاید با توجه به ساختارهای اقتصادی جامعه کمتر فرصت اشتغالی برای آنها وجود داشته باشد بنابراین باید مشاغل خانگی ایجاد و افراد هم بیمه شوند و خودشان را بیکار قلمداد نکنند باید بیمه شوند تا جز آمار بیکاران محسوب نشوند.

طالبی گفت: نگاه به دوران پسا کرونا باید داشته باشیم و همه ظرفیت‌های استان را برای جهش تولید و ایجاد اشتغال فعال کنیم و شاید نیاز به ایجاد ظرفیت‌های جدید نباشد بلکه باید از ظرفیت‌های خالی در استان در رشته‌ها و موضوعات مختلف برای ایجاد اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.