شناسه : 35053013
رئیس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی یزد مطرح کرد

فعالیت بیش از 200 موسسه و خانه قرآنی در یزد/ برنامه های قرآنی معطل بودجه مانده اند


رئیس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از فعالیت 118 موسسه قرانی و 90 خانه قرآن شهری و روستایی در سراسر استان خبر داد.

رئیس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، از فعالیت 118 موسسه قرانی و 90 خانه قرآن شهری و روستایی در سراسر استان خبر داد.

علی محمد رضایی اظهار داشت: بودجه فعالیت های قرآنی در قالب طرح و برنامه است و برای اجرای آن ها نیز طی یک تفاهم نامه ای که با اتحادیه موسسات قرآنی منعقد می شود کار به بخش خصوصی واگذار می شود و طبق توافق نامه بودجه طرح نیز به آن ها واگذار می شود اما حقیقت امر این است که میزان بودجه در نظر گرفته شده مبلغ زیادی نیست و موسسات باید از طریق کمک و مشارکت خیرین و دریافت شهریه طرح و برنامه ها را پیش ببرند.

وی در خصوص مشارکت خیرین گفت: به آن میزانی که خیرین برای عترت هزینه می کنند متاسفانه برای قرآن هزینه نمی‌شود این در حالی است که قرآن در اولویت است و با توجه به شرایط کنونی مشارکت بیشتر خیرین در این حوزه ضروری است برای این کار انجمن خیرین قرآن تشکیل شده تا خیرینی که متمایل به مشارکت در طرح و برنامه های قرآنی هستند در یک جا جمع شوند تا از توان آن ها در اجرای برنامه ‌های قرآنی استفاده شود.

رضایی با اشاره به ضرورت مشارکت بیشتر خیرین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در حد توان و بودجه خود اقدامات خوبی داشته است اما متاسفانه با کمبود بودجه مواجه هستیم؛ برنامه ها و طرح های قرانی بسیار خوبی داریم که متاسفانه بودجه لازم برای اجرای آن ها وجود ندارد از این رو لازم است خیرین مشارکت بیشتری در این حوزه داشته باشند

وی از برگزاری کلاس های آموزشی مختلف قرآنی در سراسر استان خبر داد و گفت: در زمینه آموزش های عمومی قرآن مانند روخاوانی، روان خوانی، تجوید، مفاهیم، حفظ جزء 30 و ... دوره های مختلفی برگزار می شود و علاوه بر این دوره تفسیر بینات نیز از برنامه های این سازمان بوده است که در حال برگزاری است.

رضایی در خصوص دوره آموزشی استعداد های قرانی گفت: این طرح ملی که از دو سال پیش آغاز شده و در آن افرادی که استعداد صوت، لحن و قرأت قرآن داشتند ثبتنام کرده و پس از مراحل گزینش 50 نفر انتخب شدند که طبق برنامه ریزی های انجام شده این افراد آموزش های لازم را می بینند و در کنار آن برنامه های تفریحی نیز برای آنان دیده شده است.

وی با بیان این که در شهرستان های یزد، میبد، اردکان و ابرکوه استقبال بیشتری نسبت به فعالیت های قرآنی می شود اظهار داشت: آزمون اعطای مدرک به حفاظ از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی است که در جندین مرحله کتبی و شفاهی برگزار می شود که در این آزمون بسته به میزان حفظیات افراد به آن ها مدرک درجه یک تا پنج که معادل دیپلم تا دکتری است اعطا می شود.

انتهای پیام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.