شناسه : 35960226
نماینده ولی فقیه در استان:


امام جمعه یزد با بیان اینکه تمام ارگان هایی که فعالیت های قرآنی دارند باید به «انجمن خیرین قرآنی» کمک کنند گفت: ما باید یک برنامه منسجم در زمینه فعالیت های قرآنی برای استان داشته باشیم.

به گزارش یزد آوا، دومین جلسه انجمن خیرین قرآنی استان یزد با حضور آیت الله ناصری امام جمعه یزد، یکشنبه 16 دی ماه در دفتر امام جمعه یزد تشکیل شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا مطهریان مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان یزد با اشاره به شناسایی 35 خیر قرآنی تاکنون در استان، گفت: در این نشست انتخابات هیئت مدیره انجمن خیرین قرآنی استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مؤسسات قرآنی همواره در راستای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی در استان گام‌های مثبت و ارزنده‌ای برداشته‌اند اما حمایت جدی از فعالیت مؤسسات صورت نمی‌گیرد.

مطهریان با اشاره به این که اولین نشست انجمن خیرین قرآن در استان یزد خرداد ماه 97 تشکیل شده است گفت: این انجمن با هدف فرهنگ سازی عمومی به منظور جذب مشارکت های مردمی برای توسعه فعالیت های قرآنی و هدایت خیرات و نذورات مردم به سمت فعالیت های قرآنی و نیز ساماندهی و استفاده بهینه از سرمایه های موجود و پراکنده مردمی شکل گرفته است.

در ادامه آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این جلسه با اشاره به اینکه تمام ارگان هایی که فعالیت های قرآنی دارند باید به این انجمن کمک نمایند گفت: ما باید یک برنامه منسجم در زمینه فعالیت های قرآنی برای استان داشته باشیم.

وی با اشاره به برنامه های جنبی این مجمع در امر جذب افراد به سمت برنامه های قرآنی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین برنامه های انجمن خیرین قرآنی این است که در کنار آن فعالیت ها باید از بازاریان، ادارات، ارگان ها، آموزش و پرورش، مدارس دولتی و غیر دولتی و حوزه های علمیه بخواهد تا در فعالیت های قرآنی بطور جدی ورود پیدا کنند.

آیت الله ناصری ادامه داد: اتحادیه قرآنی استان یزد که بعنوان سیاست گذار و قوه محرکه تشکیلات قرآنی در استان محسوب می شود باید ارگان ها و نهادهای مختلف را در برنامه های قرآنی شرکت دهد و به آنها برنامه و چشم انداز قرآنی بدهد تا در گسترش و توسعه فرهنگ قرآنی مشارکت داشته باشند.

وی بر لزوم وقف‌های مشارکتی جهت توسعه فعالیت‌های قرآنی تأکید کرد و افزود: توجه به امور وقفی محدود به زمان، مکان و سن خاصی نیست، برای توسعه امورات نیاز به وقف‌های بروز داریم و باید موقوفاتی را ایجاد کنند تا برای توسعه و گسترش فعالیتهای قرآنی درآمد داشته باشد.

در پایان جلسه، به اتفاق آراء آقایان رجبعلی راستی، محمد عشقان ملک، حمید شهسواری، احمد زارع پور و مهندس عطایی، بعنوان اعضای شورای مرکزی انجمن خیرین قرآنی استان یزد انتخاب شدند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.