شناسه : 32150563
مسئول سازمان بسیج هنرمندان یزد خبر داد


مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد گفت: نام بسیج در هنر با توجه به برگزاری جشنواره های گوناگون، به خوبی برجسته شده است.

به گزارش یزد آوا، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد در مصاحبه با یزدرسا گفت: سازماندهی و تربیت هنرمندان طراز انقلاب برای حفظ ارزش های نظام و انقلاب اسلامی در قالب هنر و بازتاب آن به عموم مردم از اهم اهداف تشکیل بسیج هنرمندان بوده است. یکی از موضوعاتی که در دستور کار سازمان بسیج هنرمندان قرار گرفت؛ تشکیل انجمن های هنری بود که به یاری خدا و همت هنرمندان استان یزد توانستیم انجمن هایی را تشکیل دهیم که شامل موضوعاتی از قبیل؛ ادبیات، شعر، خوشنویسی، ادبیات داستانی، موسیقی، تئاتر، صنایع دستی و هنرهای تجسمی است و لازم به ذکر است که هنرمندان فعال در این انجمن ها با تلاش خود و حمایت های سازمان بسیج هنرمندان استان یزد؛ توانستند، به موفقیت های چشمگیری در سطح استان و کشور دست یابند.

علی‌محمد پارسائیان در ادامه بیان داشت: خوشبختانه چندسالی است که اهداف سازمان به خوبی به تحقق می‌پیوندد و نام بسیج در هنر با توجه به برگزاری جشنواره های گوناگون، به خوبی برجسته شده است. همچنین هنرمندان ما با حمایت و برگزاری جشنواره های مختلفی که برای آنها برگزار و در نظر گرفته شد توانستند در سطح استان و کشور، حرف هایی برای گفتن داشته باشند.

وی عنوان کرد: موضوعی که برای سازمان بسیج هنرمندان استان در اولویت قرار دارد؛ بحث کادر پروری گروه طراز انقلاب است که ما این روند را با پیگیری هریک از انجمن ها، از جمله گزینش اعضای جوان در هر انجمن طی می‌کنیم که به حمدلله توانستیم هنرمندان خوبی را در طراز انقلاب تربیت و به جامعه تقدیم کنیم.

پارسائیان از تالیف چندین کتاب از سوی بسیج هنرمندان خبر داد و اظهار کرد: سازمان بسیج هنرمندان استان یزد در زمینه های تولید فیلم، اجرای تئاتر، خوشنویسی و تالیف و چاپ کتاب، فعالیت هایی خوبی داشته است و امیدواریم در آینده این روند به خوبی ادامه یابد.

وی گفت: سازمان بسیج هنرمندان یزد، از لحاظ جذب نیرو بسیار موفق بوده و گفتنی است که اکثر هنرمندان مطرح استان یزد با این سازمان در ارتباط هستند و اعضای انجمن ها از این همکاری نهایت استفاده را می‌برند.

 

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد افزود: با توجه به اینکه سایر نهادهای هنری آنگونه که باید به موضوع انقلاب نمی‌پردازند، باید توجه به بسیج هنرمندان بیشتر و بهتر صورت گیرد تا پرورش هنرمندان انقلابی به نحو احسنت تکامل پیدا کند.

وی در خصوص نشست های مختلف انجمن های این سازمان گفت: جلسات هم اندیشی هنرمندان، نشست هایی با موضوعات شهدای مدافع حرم، جنگ نرم و موضوعات روز کشور و جهان در قالب هنر از سوی بسیج هنرمندان برگزار می‌شود. تلاش این سازمان؛ در هم تنیده شدن هنر با عموم مردم بوده به طوری که در اغلب جلسات و همایش های ما، اقشار مختلف مردم می‌توانند حضور پیدا کنند.

پارسائیان در پایان بیان کرد: امروزه با کمک هنرمندان بسیجی می‌توانیم بیش از پیش به اهداف انقلاب و بالا بردن سطح فرهنگ کشور دست یابیم چرا که زبان هنر را همگان به خوبی درک می‌کنند و برای عموم مردم قابل قبول است.

 

 

انتهای پیام / ا.م
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.