شناسه : 27128063
آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:


امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مسئله فلسطین در رأس مسائل جمهوری اسلامی ایران است، گفت: منافع ملی، منطقه‌ای و سیاسی ما هم به مسئله فلسطین گره خورده است.

به گزارش یزد آوا به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، اظهار داشت: لازم می‌دانم از حضور شخصیت‌هایی که در این مراسم و کنفرانس حضور داشتند، تشکر و برای آنها از خداوند متعال آرزوی توفیق کنم.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین مسئله «اسلامی» است، افزود: برخی می‌گویند شما چه کاری به فلسطین دارید، خب! صریحاً بگویید چه کاری به اسلام دارید؛ مسئله فلسطین مسئله اسلام است، این اسلام است که می‌گوید حرام است بیگانگان و کفار بر اراضی اسلامی سلطه داشته باشند، این اسلام است که می‌گوید حرام است کفار بر کشور فلسطین سلطه داشته باشند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با تأکید بر اینکه ما نمی‌توانیم از مسئله فلسطین بگذریم، بدانیم و دنیا بداند مسئله «فلسطین» در رأس مسائل جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: البته منافع ملی، منطقه‌ای و سیاسی ما هم به مسئله فلسطین گره خورده است، رژیم اشغالگر قدس جنایتی مرتکب شد که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود و هیچ انسان خرمندی نمی‌تواند این فاجعه را تحمل کند، آنان نقشه‌ای ریختند و مردمی را از کشورشان خارج کردند، از خانه و کاشانه‌شان بیرون و آواره کردند و آنان را یا کشتند یا سوزاندند و خود جای آنها نشستند، بنابراین مگر می‌شود نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر این حرکت خطرناک، زشت،‌غصب،‌دزدی،‌جنایت و خیانت بی‌تفاوت باشد؟!

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: این طرح شیطانی (اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها) که مبتکرش انگلیسی‌ها بودند و سپس مدیریت آن را به آمریکایی‌ها سپردند، بیش از یک قرن پیش طراحی شد و بیش از نیم قرن یک نظام جعلی و غیرمشروع به وجود آمد، آنان اهدافی دارند، باید اهداف این نظام غیرمشروع را شناخت و در مقام علاج و مقابله برآمد، هم‌اکنون در جبهه دشمن، تمام دشمنان، تمام جبهه کفر و استکبار و نفاق دست به دست هم دادند تا چنین فاجعه‌ای را به وجود آوردند، بنابراین ما هم باید همه باید دست به دست هم دهیم.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تضعیف اسلام، تضعیف حکومت‌های اسلامی و تضعیف جامعه اسلامی را از اهداف تشکیل رژیم صهیونیستی دانست و گفت: دشمنان اسلام تا دیدند ربع جمعیت دنیا «مسلمان» هستند، تا عظمت اسلام را فهمیدند و متوجه شدند در صدر اسلام مسلمین بر شرق و غرب جهان حاکم شدند، قدرت مراجع دینی و علمای ربانی را به خوبی شناختند، نوشته دو خطی مرجع عالیقدر آیت‌الله میرزای‌شیرازی دولت انگلیس را به زانو درآورد، لذا در صدد برآمدند هر طور شده اسلام، علما و مسلمین را تضعیف و منزوی کنند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: هدف دوم دشمنان اسلام از تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی «تسلط بر منابع عظیم انرژی و نفت و تسلط بر منطقه سوق‌الجیشی» بود، لذا تصمیم گرفتند در دل کشورهای اسلامی ماده سرطانی کاشته شود که از طریق آن و تقویت آن به اهداف شیطانی خود برسند.

وی متذکر شد: آنها پیش‌بینی کردند در یک مرحله کوتاه‌مدت دولت غاصب اسرائیل تشکیل شود، اما در مرحله میان‌مدت سلطه بر خاورمیانه و تحقق آرزوی حکومت از نیل تا فرات و سلطه بر کشورهای منطقه را پیش‌بینی کردند و در دراز مدت سلطه بر جهان که ما قوم برتریم را پیش‌بینی کردند، بدین منظور تلفیقی از صهیونیسم یهود و صهیونیسم مسیحی صورت گرفت و قسمت عمده اروپا و آمریکا را فراگرفت.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تأکید کرد: کنگره آمریکا زیر سلطه صهیونیست‌هاست، رئیس‌جمهور آمریکا را این کنگره انتخاب می‌کند، رئیس‌جمهور مطیع کنگره است، لذا می‌بینید رئیس‌جمهور آمریکا چه از حزب دموکرات آمریکا باشد چه از حزب جمهوری‌خواه آمریکا باشد، حامی سرسخت اسرائیل است.

وی ادامه داد: تمام شبکه‌های خبری عمده دنیا دست صهیونیست‌هاست، هر جوی بخواهند در دنیا ایجاد می‌کنند، اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی، تحریف واقعیات، توهین به رسول اکرم (ص)، همچنین عمده مراکز تولید فیلم مثل هالیوود، فیلم‌های مستهجن، فیلم‌های سیاسی و ... دست صهیونیست‌هاست، بر باشگاه‌های ورزشی سلطه دارند، مراکز عمده پولی و مالی غرب را در اختیار دارند تا بتوانند از طریق تزریق دلار، دولت‌های طرفدار خود را روی کار بیاورند، لذا می‌بینید سرانی را در بعضی از کشورهای عربی به اسم اسلام با ماسک نفاق روی کار می‌آورند که در جنایت دست‌کمی از اسرائیل ندارند.

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت:‌ می‌بینید الان با سوریه چه می‌کنند، می‌جنگند و به تروریست‌ها کمک‌های کلان نظامی و مالی می‌کنند، یکی از جنایات صهیونیست‌ها اقدام به شهرک‌سازی‌های یهودی به منظور هویت دادن به مشتی بی‌هویت است، آنان مرتب به آنها تعلیمات نظامی می‌دهند؛ در حقیقت آنان تنها بخشی از اسرائیل است، اما ناگهان از حدود نیم قرن قبل حادثه‌ای رخ داد که تمام معادلات آنان را به هم ریخت و آن مقاومت اسلامی بر محور دو واژه «جهاد» و «صبر» است.

ادامه دارد...
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.