شناسه : 36381259
به علت فقر و تنگدستی؛


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: ۹۰ درصد کودکان کار و خیابانی و 100 درصد بزرگسالان را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند که ناشی از روند افزایشی مهاجرت‌ها به استان یزد است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا؛ فخرالسادات خامسی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با عنوان «جشنواره علمی، فرهنگی هنری کودکان کار و خیابانی باز باران» با اشاره به وجود کودک کار و خیابانی در یزد گفت: بر اساس آماری که توسط مراکز روزانه و شبانه ساماندهی کودکان کار و خیابانی در بهزیستی منتشرشده تعداد این کودکان در سال 1396، 153 نفر و در سال 1397، 169 است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد هدف از برگزاری نخستین جشنواره علمی، فرهنگی هنری کودکان کار و خیابانی باز باران را فرهنگ‌سازی دانش آموزان و ایجاد دغدغه برای سازمان‌ها و شهروندان در این خصوص دانست و اظهار داشت: این جشنواره از امروز آغازشده و نشست مشترک مدیران کار با کودکان کار و خیابانی، اجرای طرح حامیان کودکان کار، مسابقات ورزشی و اجرای تئاتر خیابانی و سرود با هنرمندی کودکان کار و خیابانی ازجمله برنامه‌های این جشنواره است.

خامسی بابیان این مطلب که بین کودکان کار و خیابانی باید تفاوت قائل شد ریشه وجود این دسته از کودکان را فقر عنوان کرد و گفت: چاره التیام موضوع کودکان کار نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه بوده و باید این موضوع به بحث روز جامعه تبدیل شود.

وی در ادامه افزود: 90 درصد کودکان کار و خیابانی و 100 درصد بزرگسالان را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند که ناشی از روند افزایشی مهاجرت‌ها به استان یزد است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد تصریح کرد: مردم نیکوکار استان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره‌ حساب 2163455805006، بانک کشاورزی سازمان بهزیستی جهت کمک به کودکان کار واریز کنند.

گفتنی است درحال حاضر 125 تشکل و 11 نمایندگی مردم‌نهاد در ارتباط با کودکان کار و خیابانی در استان فعال هستند.

شایان‌ذکر است نخستین جشنواره علمی، فرهنگی، هنری کودکان کار و خیابانی باز باران تا 29 فروردین‌ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.