شناسه : 36335274
رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروشان یزد:


رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروشان یزد با بیان این که هیچ کمبودی در بازار میوه یزد وجود ندارد از کاهش قیمت در بازار میوه و تره بار خبر داد.

به گزارش یزد آوا، محمد حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، از کاهش قیمت انواع میوه و صیفی‌جات در روزهای اخیر خبر داد و گفت: این کاهش شامل برخی میوه‌هاو صیفی‌جات شده است به طوری قیمت هر کیلو پیاز با کاهش 20 درصدی از 9300 تومان به 7500 تومان در میدان رسیده است.

وی با بیان این که قیمت های در خرده فروشی ها حداکثر 30 درصد نسبت به میدان افزایش قیمت خواهد داشت افزود: در روزهای اخیر سیب زمینی با کاهش هزار تومان در هر کیلو، سه هزار و 500 تومان و همچنین هندوانه نیز با کاهش 30 درصدی، هر کیلو دو هزار و 250 تومان در میدان به فروش می‌رسد.

مشرف ادامه داد: گل کلم نیز از جمله صیفی‌جاتی بوده که کاهش قیمت داشته و قیمت آن به هر کیلو دو هزار و 700 تومان رسیده و خیار گلخانه‌ای نیز 25 درصد نسبت به قبل ارزان‌تر شده است اما هویج به دلیل بارندگی های اخیر و تاخیر پیش آمده در برداشت آن با افزایش قیمت مواجه بوده و قیمت هر کیلو آن چهار و 500 تومان رسیده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت گوجه و سیب درختی اظهار داشت: گوجه به دلیل شروع صادرات آن افزایش قیمت 10 درصدی داشته و اکنون قیمت هر کیلو گوجه در میدان چهار هزار تومان است و قیمت سیب درختی نیز با توجه به کیفیتش از پنج هزار تومان تا 10 هزار و 500 تومان است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.