شناسه : 10195534
امروز؛


قیمت سکه تمام بهار آزادی که از دیروز روند صعودی گرفت، امروز از مرز یک میلیون تومان گذشت.

به گزارش یزد آوا، قیمت سکه که در روز پنج شنبه 20 آذر 975 هزار تومان بوده است، روز گذشته با افزایش بیش از 20 هزار تومانی به 998 هزار تومان رسید و امروز هم از مرز یک میلیون تومان گذشت.

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به قیمت جهانی هر اونس طلا - 1218 دلار گفت : نرخ سکه بهار آزادی طرح قدیم و جدید امروز دوشنبه بیش از یک میلیون تومان شده است.


وی افزود : هر قطعه نیم سکه 500 هزار تومان ، ربع سکه 273 هزار تومان و سکه های یک گرمی هم 172 هزار تومان فروخته می شود.


کشتی آرای گفت : قیمت هر گرم طلای 18عیار نیز بیش از 99 هزار تومان است.


محمد کشتی آرای رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر روز گذشته نوسانات نرخ ارز در بازار داخلی و افزایش تقاضا در بازارهای جهانی را دو عامل افزایش قیمت سکه عنوان کرده بود.


وی در توضیح افزایش قیمت سکه بیان کرد: در هفته گذشته به دلیل نوسانات نرخ ارز در بازار داخلی، با صعود قیمت سکه نیز مواجه شدیم. علاوه بر این موضوع در چند روز گذشته قیمت جهانی طلا به دلیل افزایش تقاضا نیز افزایش پیدا کرد.


وی ادامه داده بود:از روز جمعه به بعد بازارهای جهانی تعطیل بوده‌اند. یعنی شنبه و یکشنبه بازارهای جهانی تعطیل شده است و قیمت جهانی فعلا ثابت مانده است. اما فردا مشخص می‌شود که این روند افزایشی خواهد بود یا خیر.


رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اظهار کرد:هفته گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی  به دلیل افزایش تقاضا در بازار‌های جهانی افزایش داشته است. از آنجایی که به روزهای پایانی سال میلادی نزدیک می‌شویم و خیلی از موسسات مالی برای تسویه‌حساب نسبت به خرید طلا اقدام می‌کنند موجب افزایش قیمت طلا شد.

منبع: تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.