شناسه : 36312272
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد:


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: مسیر رودخانه‌ها و محل‌های ذخیره آب چه در بحث درون شهری و چه برون شهری یزد که به دلایل مختلف محل تخلیه نخاله‌ها، تعرض مردم و ... قرار گرفته مشکلاتی را به وجود می آورد که باید فکر اساسی در این خصوص صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، محسن صادقیان در نشست مطبوعاتی مدیران کل مرتبط با حوزه مدیریت بحران استان با اشاره به بارش‌های اخیر در یزد گفت: عمده باران‌ها در شهرستان‌های تفت و مهریز بود که منشاد، ده بالا، بنادک سادات و سانیچ رکوددار بارش در استان بوده‌اند و بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته بی سابقه بود که منجر به جاری شدن سیلاب‌ در مسیر رودخانه‌ها شد.

وی افزود: همه دستگاه‌ها در این شرایط حضور داشتند و حضور دهیاران به دستور فرمانداران و ستاد بحران در نقاط مختلف بسیار در این زمینه به ما کمک کرد و در این بارش‌های اخیر تجارب خوبی را کسب کردیم و کارهای خوبی که دستگاه‌های اجرایی ازقبل انجام داده بودند نتیجه آنها در این بارش‌ها دیده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه سیل‌بندهای خاکی که در سال‌های گذشته احداث شده بودند بعد از سالیان زیاد در این بارش‌ها بسیار کمک کننده بودند، ادامه داد: مسیر رودخانه‌ها و محل‌های ذخیره آب چه در بحث درون شهری و چه برون شهری که به دلایل مختلف محل تخلیه نخاله‌ها، تعرض مردم و ... قرار گرفته مشکلاتی را به وجود می آورد که باید فکر اساسی در این خصوص صورت گیردو به احیای این رودخانه‌ها برای سیلاب‌های آینده بپردازیم.

صادقیان با اشاره به ادامه بارش‌ها در استان براساس اطلاعات هواشناسی گفت: با توجه به نگاه برخی کارشناسان مبنی بر اینکه وارد دوره ترسالی شده‌ایم باید از هم اکنون فکر آینده باشیم که مشکلی به وجود نیاید.

وی گفت: با توجه به هشدارهایی داده شده در زمینه جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها، شورای هماهنگی مدیریت بحران استان یزد که استاندار ریاست آن را به عهده دارد در یزد تشکیل شد، در شهرستان‌ها نیز این شورا به ریاست فرماندارها تشکیل شده بود و بازدیدهایی از سیل‌بندها در نقاط مختلف انجام و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در خصوص آبگرفتگی معابر در یزد در هنگام بارندگی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل این مشکل گفت: در سطح شهر یزد بالغ بر 180 نقطه آبگیر وجود داشته است که با تلاش‌های صورت گرفته اکنون نهایتا 27 نقطه آبگیر شناسایی شده و با قراردادی که بسته شده شهرداری موظف به ایجاد چاه‌های جذبی دراین نقاط شده است.

صادقیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش آمار مسافران نوروزی در یزد گفت: تا پایان روز ششم فرودین ماه براساس آمار رسمی یک میلیون و 50 هزار مسافر که تقریبا معادل با جمعیت استان است در استان یزد اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 185 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه گردشگری می‌تواند در زمینه رونق اقتصادی در استان بسیار موثر باشد و باید به آن توجه ویژه داشت، افزود: تبلیغات مثبتی که در خصوص یزد صورت گرفت و همچنین شرایط آب و هوایی استان موجب شد که مسافران زیادی یزد را به  عنوان مقصد خود انتخاب و در آن اقامت داشته باشند این در حالی است که آمار تردد در محورهای مواصلاتی استان تقریبا مانند سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.