شناسه : 27330541
امام جمعه مهریز:

لزوم بصیرت افزایی در موضوع انتخابات/ خط قرمز انقلاب و نظام استکبارستیزی است


امام جمعه مردم مهریز گفت: خط قرمز انقلاب و نظام ما استکبارستیزی است.

به گزارش یزد آوا به نقل از صبح مهریز؛ امام جمعه مردم مهریز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه یادگار پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: بر پایی مراسم عزاداری ایام فاطمیه و اقامه عزای امام حسین علیه السلام از مصادیق تعظیم شعائر اسلامی، است و باید همه آحاد مردم در آن شرکت کنند و مختص شخص یا قشر خاصی نباید باشد.

علی برهان افزود: مردم ما در همه صحنه های خطیر و اثرگزار حضوری چشمگیر و موثر داشته اند و باید در برپایی و تعظیم شعائرالله نیز حضور داشته باشند و کسی نباید برپایی این مراسم ها را به نفع خود یا قشری خاص مصادره کند و باید همگانی شود و از زیر سلطه فرد خارج شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از لازمه های تعظیم شعائر الله، تقوای الهی است. مراسم هایی که جزو شعائر الله محسوب می شوند باید منشأ و ریشه آنها تقوای الهی باشد.

برهان خاطر نشان کرد: تقوای الهی یعنی توجه به فرایض و انجام واجبات و ترک محرمات و اصرار بر عملیاتی کردن این دو؛ چرا که در تشخیص حق و باطل و نیز در خلوص نیت تاثیر به سزایی دارد.

وی از شهید مطهری، این فیلسوف بزرگ اسلامی یاد کرد و گفت: گفتار ایشان سرشار از مفاهیم مهمی است که معرفی مفهوم تقوای الهی یکی از آنهاست.

برهان ادامه داد: شهید مطهری می گوید: تقوای الهی، ملکه نفسانی است،یک حالت عمیق روحانی است. از شرکت در مجالس دعا و روضه و هم چنین مراسم شب احیاء، حال خوشی به آدم دست می دهد ولی بعد از آن ممکن است اثر آن کمرنگ شود ولی ملکه نفسانی یعنی اینکه درعمق جان فرو رفته و هرگز سترده نمی شود.

نماینده ولی فقیه در مهریز تصریح کرد: مردم غیور در مورد بعضی مسائل تقوا و ملکه نفسانی دارند. به بحث حیا و عفت و شعائر اسلامی، غیرت ملی و خطوط قرمز انقلاب حساسیت نشان می دهند و با بی غیرتی کنار نمی آیند. این حالت راسخه نفسانی تقواست که بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: شیعه بودن یعنی علاوه بر توجه به سیره نبوی، به سیره امامان معصوم علیهم السلام نیز توجه نشان داده و از آن پیروی کنند.

برهان به مشقت هایی که پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) کشیدند اشاره کرد و گفت: پیامبر عظیم الشأن اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام برای ایجاد حکومت دینی و اسلامی و تحقق آرمان های اسلام و قرآن، تلاش کردند و همگی یا مسموم یا شهید شدند. 

وی به امام خمینی رحمت الله علیه به عنوان بنیانگزار حکومت اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مستندات امام خمینی در شیوه زندگی و رهبری نظام جمهوری اسلامی، عمل به سیره پیامبر گرامی اسلام (ص)  و ائمه اطهار (ع) بود.

برهان افزود: امام خمینی در مدت حیاتش نشان داد که بعد از  انقلاب مردم معتقد ایران، به چه شیوه ای باید این مملکت اداره شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه جامعه امروز ما از اسلام واقعی فاصله گرفته است و ایادی بسیاری در این خیانت بزرگ نقش دارند و کسانی که شهامت روشنگری و مقابله با این فاجعه را نداشته باشند نباید خود را مسلمان و پیرو پیامبر (ص) بدانند.

این مسئول با بیان اینکه ارکان اصلی امامت عصمت و عالم بودن به علم لدنّی است یادآور شد: زمام جامعه اسلامی باید به دست کسی باشد که این دو را با هم داشته باشد و شایسته ترین فرد برای رهبری است تا در تقسیم بیت المال و هزینه کرد آن تقوای الهی را رعایت کرده و فقیر و غنی در چشم او یکسان باشد. 

امام جمعه مردم مهریز ادامه داد: با این وجود اصحاب پیامبر که هم عصران ایشان بودند و از دم مسیحایی او بهره می بردند و هم نشین و همراه پیامبر بودند، خیانت کردند و امیر المومنین را که شایسته جانشینی ایشان بود و مانند او حکومت را اداره می کرد و مایه سعادت مردم بود را کنار گذاشتند.

علی برهان خطاب به نمازگزاران جمعه تصریح کرد: چرا مردم در امر انتخابات با بی بصیرتی باعث می شوند کسانی که پیرو واقعی دین هستند و دلسوز مردمند دستشان از حکومت کوتاه شود.

وی با اشاره به اشتباه مردم در انتخاب بنی صدر خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب، از 13 میلیون نفر رای دهندگان، 11 میلیون نفر بدون شناخت و آگاهی لازم از شخصیت و اهداف بنی صدر به او رای دادند و بعد از خیانت های او به ملت ایران و اثبات نوکری او برای آمریکای جهانخوار؛ مردم دیدند که او پس از فرار از ایران به ارباب خود، آمریکا پناه آورد.

امام جمعه مهریز ادامه داد: مردم باید در امر انتخابات بصیرت و آگاهی پیدا کنند و به خاطر تعصبات قومی و قبیله ای و عناد با کسی یا قشری، دچار اشتباه نشوند و سرنوشت آینده کشور را به خطر نیاندازند. 

برهان گفت: تشخیص مهم است و بصیرت افزایی امری مهم تر. مردم باید از بین کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری کسی را انتخاب کنند که  روحیه استکبارستیزی داشته باشد.

وی تصریح کرد: خط قرمز انقلاب و نظام ما استکبارستیزی است،همانطوری که رهبر معظم انقلاب قبل از اولین مذاکره «پنج به علاوه یک» به این مهم اذعان داشتند و از اول می دانستند که معامله با استکبار جهانی جز خسران  و خلف وعده او چیزی در پی نخواهد داشت.

امام جمعه مهریز اظهار داشت: اکنون که دشمن دورویی خود را کنار گذاشته و بالاخره دستکش مخملی را از دست چدنی کنار زده است، در این برهه حساس، باید هوشیارانه پای صندوق های رای حضور یابیم و به کسی رای بدهیم که روحیه  استکبارستیزی داشته باشد. 

انتهای پیام/ج

 


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.