شناسه : 33844204
مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری يزد:


مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری يزد گفت: مادران شهدا به خوبی با تأسی از حضرت زهرا(س) به الگوهای عملی تبدیل شدند که نشاندهنده ابعاد شخصیتی ایشان هستند و با همه شرایط با تأسی از این الگو جایگاه زن را به خوبی به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری يزد در همایش اسوه‌های صبر و مقاومت ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن و بزرگداشت مادران و همسران شهدا گفت: با بررسی ابعاد زندگی حضرت زهرا(س) متوجه می‌شویم که ایشان در تمام عرصه‌ها فعال بودند و شخصیتشان در همه ابعاد رشد داشته است و ما باید با الگوگیری از ایشان راهشان را ادامه دهیم.

رقيه كرمانيان با اشاره به تقارن میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی برای مقام زن ارزش قائل بودند و زنان این مرز و بوم نیز جایگاه خود را شناختند و نقش خود را به خوبی نه تنها در زمان انقلاب، بلکه در هشت سال دفاع مقدس و زمان کنونی ایفا کرده‌اند.

وی یکی از اهداف برگزاری جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت را پاسداری از مقام و جایگاه مادران و همسران شهدا و ایثارگران عنوان کرد و ادامه داد: اگر رشادت شهدا و ایثارگران نبود اکنون ما امنیت و استقلال کنونی را نداشتیم و باید صبر نیکو و زیبای خانواده‌های شهدا مخصوصا مادران آنها را نه تنها در فقط در یک زمان خاص بلکه در تمام سال پاس بداریم و امنیت و آسودگی خود را مدیون آنها بدانیم.

کرمانیان افزود: مادران شهدا به خوبی با تأسی از حضرت زهرا(س) به الگوهای عملی تبدیل شدند که نشاندهنده ابعاد شخصیتی ایشان هستند و با همه شرایط با تأسی از این الگو جایگاه زن را به خوبی به نمایش گذاشتند که با برگزاری جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت این الگوها به نسل جدید معرفی می‌شوند.

وی گفت: نسل امروز باید با ارزش‌هایی که می‌تواند زن را به جایگاه حقیقی خودش برساند آشنا کند و این گفتگوی بین نسلی بسیار مهم است بنابراین باید چنین برنامه‌هایی وجود برگزار شود تا مادران شهدا به عنوان الگوهای صبر و مقاومت که همدوش مردان در همه صحنه‌ها حضور داشتند معرفی شوند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.