شناسه : 38372648
در قالب طرح مصباح الهدی؛

مجالس روضه در حسینیه ایران شناسنامه‌دار می‌شوند


مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران از اجرای طرح مصباح الهدی در یزد خبر داد و گفت: در قالب این طرح، مجالس روضه یزد شناسنامه‌دارمی‌شوند.

به گزارش یزدآوا، سید حسن حسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اجرای طرح مصباح الهدی، گفت: در این طرح، مجالس روضه یزد شناسنامه‌دار خواهند شد که در حال حاضر هم 1100 روضه شناسایی و شناسنامه‌دار شده‌اند.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران با تأکید بر اینکه تمام روضه‌های سطح استان یزد برای شناسنامه‌دار شدن مدنظر هستند، افزود: با توجه به روضه‌هایی که در شهرستان یزد برگزار می‌شود، پیش‌بینی‌ها این است که تعداد این مراسمات به 2 هزار روضه نیز برسد.

وی با بیان اینکه کارکرد روضه‌ها فقط عزاداری نیست عنوان کرد: بسیاری از روضه‌هایی که در یزد برگزار می‌شود منشأ بسیاری از کارهای خیر هستند که نمونه آنها ساخت مراکز درمانی، پژوهشی، فرهنگی و غیره است.

حسینی اذعان داشت: استان دارالعباده یزد ازنظر برگزاری روضه‌ها نسبت به استان‌های دیگر متفاوت و در نوع خود بی‌نظیر هستند که بسیاری از آنها دارای سابقه طولانی و در طول سال هم اجرا می‌شوند که نمونه آن را می‌توان به خانه امام‌حسینی‌ها و خانه اصفهانی‌ها و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.