شناسه : 36971082
رئیس اداره آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد:


رئیس اداره آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: یک مدرسه طبیعت در استان با نام «گندمک» از سازمان حفاظت محیط زیست مجوز داشت و در شهر یزد فعالیت داشت که تعطیل شده است.

به گزارش یزد آوا، چندی پیش رییس سازمان محیط زیست در رابطه با تعطیلی مدارس طبیعت گفت: این مدارس غیرقانونی بودند و هیچ مجوز رسمی نداشتند، همچنین طبق فتوا مراجع هم این مدارس غیرشرعی هستند، مراجع تشخیص دادند در این مدارس ایدئولوژی‌های غیرشرعی ترویج می‌شود.

وی افزوده بود: همچنین وزارت اطلاعات به ما اعلام کرد افرادی که بنیان‌گذار مدارس طبیعت بودند، عضو حذب توده هستند و صلاحیت هیچگونه فعالیت را ندارند.

نرگس کریمیان در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص مدارس طبیعت در استان یزد گفت: یک مدرسه طبیعت در استان با نام «گندمک» از سازمان حفاظت محیط زیست مجوز داشت و در شهر یزد فعالیت داشت که تعطیل شده است و مدرسه دیگری که در بافق فعالیت می‌کرد از نهاد دیگری مجوز داشته که طبق شنیده‌ها آن هم تعطیل شده است.

وی ادامه داد: مجوز مدارس طبیعت لغو شده است و کلا این مدارس از حیطه وظایف سازمان محیط زیست خارج شده و زیر نظر این سازمان دیگر نیستند و برنامه‌ای نیز برای فعالیت مجدد آنها و یا نهادی برای صدور مجوز برای آنها هنوز مشخص نشده است.

رئیس اداره آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد عنوان کرد: با توجه به زندگی آپارتمانی، مدارس طبیعت با هدف آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با طبیعت، آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان در عرصه محیط زیست، ارتباط با محیط طبیعی و بازی در طبیعت راه اندازی شده بود و فرزندان از سه تا 14 سال می‌توانستند در آن حضور پیدا کنند.

کریمیان با اشاره به سخنان کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور در خصوص این مدارس گفت: قبل از رسانه‌ای شدن این سخنان، دستور تعطیلی مدارس طبیعت ابلاغ شده بود و مجوز آنها باطل شد و پس از آن همه این مدارس تعطیل شدند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.