شناسه : 35298833


برای اخذ ویزای انگلیس متقاضیان می‌توانند از دو طریق آنلاین و حضوری اقدام کنند که در این میان برخی از افراد ترجیح می‌دهند از طریق سفارت انگلیس در تهران اقدام کنند. مراحل و مدارک اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران چگونه است؟

به گزارش یزدآوا، انگلیس یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اروپا محسوب می‌شود که به دلیل تاریخ غنی و جاذبه‌های مختلفی که در دل خود جای داده است و بسیاری از افراد علاقه‌مند سفر به این کشور زیبا هستند. کشورهایی همانند ایران که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید پیش از سفر انگلیس با کنسولگری یا سفارت بریتانیا در کشور خود اقدام دریافت ویزا کنند. ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی اعم از ویزای توریستی، ویزای کار، ویزای تجاری و ویزای تحصیلی می‌باشد که از اعتبار بالایی نیز برخوردار است. برای اخذ ویزای انگلیس متقاضیان می‌توانند از دو طریق آنلاین و حضوری اقدام کنند که در این میان برخی از افراد ترجیح می‌دهند وقت سفارت انگلیس در تهران اقدام کنند. مراحل و مدارک اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران چگونه است؟

برای گرفتن وقت از سفارت انگلیس در تهران، لازم است فرم تقاضای ویزای انگلستان را که به صورت آنلاین در وب‌سایت سفارت انگلیس قرار دارد، تکمیل نمایید. بعد از انجام مراحل آنلاین، وقت سفارت انگلیس، تعیین‌شده و از طریق ایمیل به طور خودکار به آدرس ایمیلی که در زمان تکمیل فرم وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. نکته ای که قبلا هم به آن اشاره شد این مساله است که شما در ایران فقط می‌توانید مراحل انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به شرکت VFS را انجام دهید. اما این به شما کمک می‌کند تا سفر به یکی از کشورهای همسایه را به حداقل برسانید. اما باز هم ممکن است لازم شود برای دریافت پاسپورت خود دو بار یا بیشتر به کشوری که انتخاب کردید بروید اگر این مورد برایتان سخت است می‌توانید از راه دوم که دادن وکالت‌نامه برای پیگیری کارها به شخصی حقیقی یا حقوقی است؛ استفاده کنید. مشاوران آژانس مسافرتی سالیان سفر می‎توانند بهترین راهنما در این زمینه باشند.

شایان ذکر است با وجود دفتر کنسولگری بریتانیا در ایران همچنان برخی از افراد ترجیح می‌دهند از طریق کشورهای همسایه همانند تور دبی، ابوضبی، آنکارا و استانبول اقدام به اخذ ویزای خود کنند که انجام آن هزینه و وقت بیش‌تری را به متقاضی تحمیل می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلیس در تهران

• اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.

• یک نسخه تکمیل شده فرم آنالین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است.

• 3.5*4.5 عکس قطعه 2

• اصل و یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان

• اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج

• اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

• اصل و ترجمه کارت پایان خدمت

• اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به التین برای 5 ماه گذشته , سپرده های بانکی و...

• برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان التین برای 6 ماه گذشته الزامیست

• اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه

• اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل: ( گواهی اشتغال به کار که در آن سمت و تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و...)

• مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درامد، فیش حقوقی، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب برق و گاز و...)

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.