شناسه : 10333578
حجت الاسلام اکرمی:


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت و گویی به تشریح علل شکل گیری حماسه 9 دی و رفع حصر سران فتنه پرداخت.

به گزارش یزد آوا، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا،‌ در خصوص فتنه 88 و ریشه قیام مردمی 9 دی اظهار داشت:‌ سال 88  یک سال ویژه ای بود چرا که جمعیت زیادی که حدودا بالای 80 درصد بودند در انتخابات شرکت کردند. اما حین برگزاری انتخابات هیجان و اضطراب هایی در اثر حواشی از جمله ماجرای مناظره آقای احمدی نژاد که در آن به پسران و شخص آقای هاشمی و ناطق تهمت هایی زده شد، به وجود امد.


**  خطبه های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب حجت را تمام کرد
وی افزود: بعد از برگزاری انتخابات جمعیتی در میدان ولیعصر(عج) داشتیم و پس از آن نیز اردوکشی به راه افتاد و عده ای کشته شدند که بالاخره با خطبه های الهی نمازجمعه رهبر معظم انقلاب در 29 خرداد تقریبا موضوع جمع شد و حجت تمام برای همه تمام شد. اما عده ای اندک و آشوبگر ادامه دادند تا ماجرا به روز عاشورا رسید و  برخی ها در تعدادی از خیابان های تهران رفتاری خلاف فضیلت و اخلاق از خود نشان داده و به ساحت مقدس امام حسین(ع) اهانت کردند.
حجت‌الاسلام اکرمی تصریح کرد: البته در روز قدس نیز برخی شعارهای ناصحیح داده شد و در دانشگاه تهران نیز عکس امام را پاره کردند و مجموع این اقدامات روی هم انباشته شد تا در روز 9 دی 88 مردم تهران به صحنه آمدند و حوادث تلخ آن دوران را شست و شو دادند و ماجرا را تمام کردند.

** 9دی برگ برجسته ای در تاریخ انقلاب است/مردم ایران نسبت به مقدسات دینی حساسیت دارند
عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: جمعیت بسیاری در تهران و دیگر شهرها گرد هم آمدند و رفتار فتنه گران را محکوم کردند. به نظر می‌رسد آن روز خودش به تنهایی یک برگ برجسته و تاریخی در طول انقلاب است و همه دنیا و مخالفان باید بدانند که مردم ایران نسبت به مقدسات دینی مثل روز قدس، روز عاشورا، امام و رهبری و ... حساسیت دارند و هیچ چیز نباید این ارزش ها را تحت الشعاع قرار دهد و امسال نیز باید برای پنجمین سال به این برنامه توجه شود.

** گرانی و تروم ارزش ها را تحت الشعاع قرار نخواهد داد
وی تصریح کرد: مردم ما ممکن است به مسائلی همچون، گرانی، تورم، تحریم و ... حساس و منتقد باشند اما این مسائل قطعا باعث نخواهد شد تا شعارهای مثل جمهوری اسلامی، امام حسین(ع)، روز قدس، استقلال، امام و ولایت فقیه تحت الشعاع قرار گیرد و هر عملی که باعث شود مقدسات ایران لکه دار شود را مردم برنمی‌تابند و نسبت به آن حساسیت نشان خواهند داد. به طور مثال اربعینی که در عراق برگزار شد نشان داد که مردم ما نسبت به مقدسات سیاسی و دینی احترام قائل بوده و حاضر نیستند کسی به این موضوعات بی مهری کرده و بعضا اهانت کند.

** قانون و بیانات رهبری قول الفصل است/ نباید بر حصر سران فتنه انقلتی باشد
حجت‌الاسلام  اکرمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص حصر سران فتنه نیز خاطرنشان کرد: من در این مسئله دو چیز را حکم و قول الفصل می‌دانم. به عقیده من قانون و سخنان مقام معظم رهبری برای من معیار بوده و هست.
وی اضافه کرد: وقتی شورای امنیت ملی بعد از بررسی لازم به جمع بندی "حصر سران فتنه" رسیده اند و رهبری هم بر آن "صحه" گذاشتند نباید حرفی و انقلتی وجود داشته باشد.

** سران فتنه عذرخواهی کرده و در مواضع خود تجدید نظر کنند
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری توضیح داد: در این قضیه دوطرف وجود دارد. اگر بخواهیم این ماجرا  حل و فصل شود، نباید یک طرفه تصمیم گرفت. آن طرفی که این ماجرا را به وجود آوردند و سکوت کردند باید عذرخواهی کرده و تجدیدنظر کنندو رهبر معظم انقلاب نسبت به اینکه دشمن به ما طمع و امید داشته باشد به شدت ناراحتند و می‌فرمایند که باید دشمن را از خودتان مایوس کنید.
وی با بیان اینکه" دشمن دشمن است"، گفت:  بایدعاملان حوادث سال 88 در مواضع خود تجدید نظر کنند تا در طرف مقابل هم تغییری حاصل شود و آن وقت است که می توان از حل شدن این مسئله حرف زد.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.