شناسه : 10344934
امام جمعه یزد:


امام جمعه یزد با اشاره به پنجمین سالگرد حماسه 9 دی گفت: حاسه 9 دی حماسه بزرگ الهی است که در آن مردم آگاهی، بصیرت، عشق به اباعبدالله(ع) و ولایتمداری خود را نشان دادند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به عزاداری‌های مردم دارالعباده در  ماه محرم و صفر ، ضمن قدرانی از آنها گفت: مراسم و عزاداری‌های مردم یزد بسیار پررونق بود و حیثیت معنوی یزد حفظ شد و این نشانه محبت و اخلاص مردم نسبت به امام حسین(ع) است.

وی با اشاره به تشییع با شکوه پیکر شهدای گمنام در یزد یادآور شد: حضور پرشور مردم یزد در تشییع شهدای گمنام زیبنده مردم یزد و شهدا بود و مطمئنا  وجود این شهدا برای شهر ما موجب برکت خواهد بود و فضای شهر برکت معنوی پیدا می‌کند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پنجمین سالگرد حماسه 9 دی تصریح کرد: حاسه 9 دی حماسه بزرگ الهی است که در آن روز مردم آگاهی، بصیرت، عشق به اباعبدالله(ع) و ولایتمداری خود را  نشان دادند.

وی ادامه داد: مردم با وجود احساس خطری که نسبت به صدمه دین و مقدسات پیدا کرده بودند در روز 9 دی با شور و احساس  و با اجتماع چند میلیونی در صحنه حضور پیدا کردند و در مقابل  اقداماتی که در فتنه انجام شد و بی حرمتی که نسبت به اباعبدالله(ع) و عبور و عدولی که از ایده‌های امام شده بود ایستادند مقاومت کردند و ولایتمداری و بصیرت خود را ثابت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مردم در 9 دی به بیگانگان نیزنشان دادند، که ایرانیان مردمی مقاوم، مؤمن و عاشق خوبی‌ها هستند، خاطر نشان کرد: مردم ایران همانگونه که در زمان جنگ در مقابل دنیا ایستادند در  زمان فتنه 88 نیز وقتی متوجه شدند به مقدسات توهین شده و غربی‌ها قصد توطئه و اختلاف اندازی بین علما، رهبری و ولایت دارند با حضور خود در حماسه 9 دی مقابل فتنه ایستادند.

ناصری تأکید کرد: درایت بالای مقام معظم رهبری مانع از تفرقه اندازی و سوء استفاده بیگانگان از موضوع فتنه شد و حضور چند میلیونی مردم شادی دشمن را به تلخی و زهر تبدیل کرد و دشمن فهمید اگر در کشور چند نفر دست به اقدامی بزنند، ملت ایران ولایی و با بصیرت هستند و در برابر فتنه گران  مقاومت می کنند.

آیت الله ناصری با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین علی(ع)  گفت:  در یکی از فتنه‌هایی که برای امام علی(ع) پیش آمد، آن حضرت فرمودند: فتنه زمانی که می‌آید از روبرو شناخته نمی‌شود و وقتی تمام می‌شود از پشت سر خبر می کند و ای مردم در فتنه‌ها امام و حاکم خود را تنها نگذارید تا بعدها خود را سرزنش نکنید و من برای شما  چراغی در تاریکی‌ها هستم؛ و در فتنه ها ما نیز باید به امام خود مراجعه کنیم  تا راه را برای ما روشن کند.

وی همچنین با ااشاره به آخرین روز از هفته وقف اظهار داشت: وقف بسیار ارزشمند است و به عنوان ذخیره آخرت انسان است و خوب است انسان بخشی از مال خود را حوزه‌های علمیه، مساجد و حسینیه ‌ها کند و با همت و اراده مردم آنقدر وقف زیاد شود که نیازی به کمک دولت در این زمینه‌ها نباشد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.