شناسه : 38372577
معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

مرکز جامع توانبخشی یزد در منطقه جنوب کشور بی‌نظیر است


وفائی نسب معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مرکز جامع توانبخشی یزد در منطقه جنوب کشور بی‌نظیر است.

به گزارش یزدآوا، محمدرضا وفائی نسب در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه خوشبختانه در استان یزد بهترین انواع را در تمام مسائل مربوط به پزشکی داریم گفت: در استان یزد هیچ مسئله پزشکی نیست که انجام نشود ولی در استان مرکزی که تمام خدمات توانبخشی را به‌صورت یکجا ارائه کند نداشتیم.

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اضافه کرد: باهمت سپاه و مجموعه درمان بسیجیان، مرکز جامع توانبخشی که به‌صورت کامل این بخش را پوشش می‌دهد در حال ساخت است که در نوع خود در منطقه جنوب کشور بسیار مطلوب و مناسب است.

وی اظهار داشت: مجموعه‌هایی که کار توانبخشی انجام می‌دهند و بیماران نیازمند کار توانبخشی، نیازمند تخصص‌های متعدد هستند که هم‌اکنون این مراکز در سراسر شهر پراکنده و بیمار نمی‌تواند به‌صورت جامع از همه خدمات بهره‌مند شود و معمولاً کارهای توانبخشی به‌صورت کامل روی بیمار انجام نمی‌شود که با راه افتادن این مرکز، افرادی که به هر دلیلی نیازمند خدمات توانبخشی هستند می‌توانند از این مرکز استفاده کنند.

وفائی نسب عنوان کرد: راه‌اندازی مرکز جامع توانبخشی، می‌تواند ما را از این پراکندگی که در سطح شهر و استان یزد رهایی داده و اثرات بسیار مطلوب و خوبی را برای بیماران نیازمند خدمات توانبخشی ارائه کند.

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه این مجموعه مکمل کادر درمان و کارهای درمانی است که در سطح استان در حال انجام است، گفت: با توجه به اینکه از خارج از استان بیمارانی را داریم، در این مرکز بخشی برای اسکان بیماران دیده‌شده که فرد نیاز به خارج شدن از مرکز نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مراکز جامع توانبخشی در سطح کشور مشغول به کار هستند افزود: در منطقه جنوب کشور چنین مرکز با این امکانات وجود ندارد که امیدواریم بتوانیم هم استان و هم جنوب کشور را پوشش دهیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.