شناسه : 26869785
بازهم سریال تکراری مشکلات مردم جنوب کشور؛


تنها راهکاری که برای شهروندان خوزستانی باقی مانده است نوشتن پیام هایی برای رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست است. دیگر مردم خوزستان به گرد و غبار عادت کرده اند، حالا مشکلات بزرگتر شده است. شبکه برق رسانی و آب رسانی هم این رزوها از دست رس خارج شده است. بیمارستان ها با مشکلات جدی مواجه شده اند و سیستم سوخت و بانکی هم با سختی فعالیت می کنند. فشارهایی از نوع «ایمیلی» تنها راهکاری است که برای مردم باقی مانده است. در روزهای اخیر جمع زیادی از خوزستانی ها از طریق ایسنتاگرام حرف های خود را به گوش روحانی و ابتکار برسانند.

به گزارش یزد آوا، بازهم سریال تکراری مشکلات خوزستانی ها. مشکلاتی که انگار قرار نیست به این زودی ها از سر مردمان خونگرم جنوب کشور دست بردارد. مشکلاتی که بارها از سوی مردم، رسانه ها و برخی از چهره های سیاسی گوش زد شده است، اما «عادت کردن به مشکلات» تنها راهکاری بود که مسئولان مطرح می کردند. تنها چاره ای که برای مردم باقی مانده است، نوشتن پیام هایی در صفحه های اینستاگرام مسئولان دولتی و صبر بر بی تدبیری مسئولان تا پایان دولت یازدهم است.

به گزارش رجانیوز چند سالی می شود که ریز گردها تنفس را بر خوزستانی ها سخت کرده است، اما همان ریزگرد هایی که به گفته معصومه ابتکار «نباید انتظار داشت که به این زودی ها رفع شود» تنها به شکل یک مشکل باقی نمانده است و با ترکیب رطوبت هوا به عاملی تبدیل شده است تا مشکلات جدیدی را برای مردمان این منطقه به دنبال داشته باشد. ریز گردها در کنار رطوبت هوا موجب شده است تا در فرایند تولید و انتقال برق این استان اختلال ایجاد کند. قطع برق 11 شهرستان خوزستان در انتقالات بانکی سیستم سوخت و بیمارستانی این استان مشکلات جدیدی را ایجاد کرده است. با این وجود جای خالی مسئولین و تدبیر دولت تدبیر بیش از همه به چشم می آید.

این روزها معصومه ابتکار سیاسی ترین چهره دولت یازدهم و مهمترین متصدی حوزه امور زیست محیطی، ترجیح داده است تا در کنار فعالیت های سیاسی خود به عرصه هنر هم نکاهی داشته باشد. ابتکار در روزهای اخیر به همراه محمد جواد ظریف، حسین فریدون و علی ربیعی در اختتامیه جشنواره فجر شرکت کرده بود. میهمان هایی که می توان به عنوان بی ربط ترین چهره ها به سینما دانست.

 

 

از سوی دیگر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان اگرچه ابتدای بهمن ماه به همراه جمعی به لهستان سفر کرده بود، اما غافل از راهکاری برای حل مشکلات این استان. بر اساس ان چیزی که در رسانه ها منتشر شده بود هیات سیاسی اقتصادی استان خوزستان به سرپرستی استاندار خوزستان و تنها با هدف جذب سرمایه‌گذار و معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی استان در حوزه‌های انرژی، کشاورزی، بهداشت، حمل و نقل، آب و برق و پتروشیمی عازم کشور لهستان شده بودند.

اگرچه این سوال همچنان باقی است که آیا سفر برای جذب سرمایه گذار اقتصادی در حیطه وظایف استانداران است یا خیر، اما سوال اصلی دیگر این است که رفع مشکلات ریز گردها چرا جایگاهی در برنامه سفر شریعنی نداشته است.

با این وجود تنها راهکاری که برای شهروندان خوزستانی باقی مانده است نوشتن پیام هایی برای رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست است. دیگر مردم خوزستان به گرد و غبار عادت کرده اند، حالا مشکلات بزرگتر شده است. شبکه برق رسانی و آب رسانی هم این رزوها از دست رس خارج شده است. بیمارستان ها با مشکلات جدی مواجه شده اند و سیستم سوخت و بانکی هم با سختی فعالیت می کنند. فشارهایی از نوع «ایمیلی» تنها راهکاری است که برای مردم باقی مانده است. در روزهای اخیر جمع زیادی از خوزستانی ها از طریق ایسنتاگرام حرف های خود را به گوش روحانی و ابتکار برسانند.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.