شناسه : 35830744
ضرغامی در یزد:


رئیس سابق صدا و سیما درآستانه روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه یزدحضور یافت و به سوالات آنان پاسخ داد.

به گزارش یزد آوا، عزت‌الله ضرغامی شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه یزد با تبریک روز دانشجو به تشریح این روز پرداخت و گفت: جنبش های دانشجویی که در دوران رژیک پهلوی و اوایل انقلاب نقش پررنگی در دانشگاه ها ایفا می کرد ند متاسفانه امروز نسبت به گذشته ضعیف تر شده اند.

ضعیف ترشدن جنبش های دانشجویی نسبت به گذشته

رئیس سابق سازمان صدا و سیما اضافه کرد: جنبش های دانشجویی در گذشته اقدامات اثر گذاری را از خود بروز داده اند که برای نمونه می توان به تسخیر لانه جاسوسی و پایه گذاری نهادهای انقلابی نظیر سپاه و جهادسازندگی اشاره کرد.

ضرغامی با انتقاد از سیاست زدگی‌ جنبش های دانشجویی در عصر حاضر گفت: متاسفانه جنبش های دانشجویی در سالیان اخیر از رسالت خود فاصله گرفته و در زمین جریان‌های سیاسی بازی می کنند ضمن اینکه  اقدامات صلبی تشکل های دانشجویی  با اقدامات ایجابی همراهی ندارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: این جنبش ها در سال های اخیر در کنار اعتراضات و انتقادها، کارهای مثبت  و نوآورانه ای ارائه‌ نکردند که البته یکی از دلایل این امر مربوط به تصمیمات مسئولان است.

ضرغامی درادامه بر ضروت آسیب‌شناسی در عرصه‌های مختلف با توجه به در پیش بودن چهل‌سالگی انقلاب تاکید کرد و اظهار داشت: علی رغم اینکه انقلاب اسلامی در طول این چهاردهه دست آوردهای زیادی داشته و همواره در رویارویی با استکبار برتر بوده اما متاسفانه در حوزه عدالت اجتماعی با ضعف هایی جدی روبروست.

چهره سال فضای مجازی خاطر نشان کرد: در این حوزه خطی مشی وراهبردهای زیادی وجود دارد که  نیازمند اصلاح و بازنگری دارد.

مشکلات فعلی کشور نتیجه یک تصمیم غلط در 5 سال گذشته

ضرغامی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات فعلی کشور اشاره کرد و گفت: انتخاب غلط یک استراتژی و راهبرد در 5 سال گذشته کشور را دچار عقب ماندگی کرده به گونه ای که امروز اکثریت مردم می خواهند شرایط زندگی به سال 92 بازگردد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی وضعیت اقتصادی فعلی را حاصل دل بستن به غرب و آمریکا دانست و ابراز داشت: اگر به جای منتظر شدن و شرطی کردن زندگی مردم به تصمیات کاخ سفید و غرب، به توان داخلی و مدیرت جهادی پرداخته بودیم قطعا امروز شرایط کشور متفاوت بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش فتنه 88 را جفای بزرگ به انقلاب مردم و پیشرفت کشور عنوان کرد و اذعان داشت: بی بصیرتی برخی خواص سبب شدن تا دشمن از این فرصت برای ضربه زدن به ملت و نظام بهره کافی را ببرد و کشور را از مسیر پیشرفت خارج کرده و هزینه ها زیادی را به ملت تحمیل کند.

رئیس سابق سازمان صدا وسیما تاکید کرد: هم خود آقایان و هم مسئولان ستادهای انتخاباتی آن ها می دانستند امکان تقلب وجود ندارد و اختلاف فاحش 12 میلیون رای نشان از سلامت انتخابات داشت و حتی بارها در حلسات خصوصی خود تقلب در انتخابات را رد کرده اند اما متاسفانه بر روی حرف  ناحق خود ایستادند و کشور را درگیر آشوب های خیابانی کردند.

ضرغامی با بیان این مطلب که بنده با آقایان موسوی و کروبی دیدار کردم و از آن ها خواستم در یک گفتگوی تلویزیونی حاضر شوند و هم دلایل خود را طرح کنند و هم شرایط کشور را آرام سازند اما متاسفانه هر دو این دعوت را نپذیرفتند و با اقدامات بعدی که انجام دادند آبروی جمهوری اسلامی را در جهان بردند و جفای بزرگی در حق انقلاب و نظام و مردم روا داشتند.

پایان دادن به شایعات حضور در انتخابات ریاست جمهوری

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان به شایعات حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری 1400 پایان داد و گفت : هیچ برنامه ای برای حضور در انتحابات ندارم و حتی زمانی که ریاست کمیته امداد نیز از سوی حضرت آقا به من پیشنهاد شد سوال کردم شما دستور می دهید یا تصمیم گیری به عهده خودم است ؟ زمانی که ایشان فرمودند تصمیم گیری به عهده خودت است من هم از ایشان عذرخواهی کردم و نپذیرفتم چرا که معتقدم حتما نباید مدیران با تغییرات در چرخه مدیریتی باقی بمانند و گاهی لازم است فضا های دیگر را نیز تجربه کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای انقلابی یا در وسط میدان هستند و یا بر روی نیمکت ذخیره و گاها ممکن است سال ها روی نیمکت باشند اما مهم این است که همواره برای نقش آفرینی در میدان انقلاب آماده باشند.

ضرغامی خاطر نشان کرد:تصمیم دارم در این شرایط به کنکاش و شناسایی آسیب های انقلاب در حوزه های مختلف بپردازم و با حضور در بین مردم و جوانان به تقویت جبهه انقلاب  کمک کرده و روشنگری در برابر شبهه افکنی های دشمنان را در دستور کار خود دارم بنابراین کسانی که چنین مسائلی را مطرح می کنند بدانند هیچ برنامه ای برای ریاست جمهوری ندارم.

وی در پاسخ به انگیزه حضورش در فضای مجازی گفت: فضای مجازی فضایی پر سرعت و مجانی است که باید در مسیر اهداف از آن بهره برد و من نیز وقتی می توانم با این فضا اندک تاثیراتی در جامعه داشته باشم چرا نباید از آن استفاده کنم؟

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.