شناسه : 33555678


یک مغازه ساندویچی را تصور کنید که وقتی منتظر هستید تا سفارشتان را تحویل بگیرید باید خودتان را با کتاب سر گرم کنید.

به گزارش یزد آوا؛ کل مغازه اش سر جمع سی متر نمی شود اما دغدغه اش برای فرهنگ مطالعه از خیلی از متولیان امر بیشتر است. یک مغازه ساندویچی را تصور کنید که وقتی منتظر هستید تا سفارشتان را تحویل بگیرید باید خودتان را با کتاب سر گرم کنید. این را از اعلامیه ای که در مغازه اش نصب شده می توانید بفهمید.

 

 

به جای اینکه برای جذب و جلب مشتری اینترنت رایگان فراهم کند، یا در و دیوار مغازه اش را پر کند از شعر ها و متن های بی سر و ته مشتریان را به خواندن کتاب هایی ارجاع می دهد که فراهم کرده.

هر چند شمار کتاب هایش از تعداد انگشتان دست فراتر نمی رود اما معلوم است که هم درد و هم درمان را به خوبی درک کرده، به خاطر همین هم به خاطر مسئولیتی که در قبال جامعه بر دوش خود حس می کند، تلاش کرده خودجوش و آتش به اختیار کاری برای ارتقای فرهنگ جامعه انجام دهد.

حسن پرور در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا در مورد این ایده گفت: خودم خیلی کتابخوان نیستیم اما اعتقاد دارم کتاب های خوبی داریم که خواندنشان خالی از لطف نیست.

وی بیان داشت: معتقدم هر شخصی جذب یک نوع کتاب می شود، خود من با اینکه در رشته گرافیک تحصیل کردم اما تاریخ را بیش از هر چیز دیگری دوست دارم. مثلاً سینوهه اولین کتابی بود که کامل خواندم، آنقدر جذب این کتاب شدم که  سه دفعه آن را خواندم. بعد از آن هم به قدری جذب تاریخ مصر شده بودم که کتاب کلئوپاترا را هم خواندم.

 

 

وی بیان داشت: حدود یک سالی می شود که کارمان را در این محل آغاز کرده ایم. ابتدا می خواستم برای تبلیغ کارمان وای فای رایگان ارائه بدهم تا مشتری هم جذب شود. اما بعد به فکرم رسید دیدن این که همیشه مردم با تلفن همراه خود سرگرم هستند، ناراحتم می کند. به خاطر همین هم به این فکر افتادم تا متنی بزنم و از مشتریان خودم تقاضا کنند حداقل در مغازه من وقت خود را با خواندن کتاب بگذرانند.

پرور اذعان داشت: البته هنوز هم خیلی زیاد کتاب ها را نمی خوانند. بارها شده به مشتریانی که موبایل دستشان بود گفتم لطفاً چند دقیقه ای تلفن همراه خود را کنار بگذارید و کتاب بخوانید با این شیوه سعی کردم مشتریانم کتاب خوان شوند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.