شناسه : 36530339
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس:


محمدرضا صباغیان گفت: متاسفانه مشکل این است که مجلس در امور منفعل و ضعیف عمل می‌کند و از آنجا که هیئت رئیسه مجلس نقش اصلی را در مجلس ایفا می‌کند باید رویه خود را تغییر دهد.

محمدرضا صباغیان در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به تذکر خود در نطق میان دستور مجلس گفت: متاسفانه مشکل این است که مجلس در امور منفعل و ضعیف عمل می‌کند و از آنجا که هیئت رئیسه مجلس نقش اصلی را در مجلس ایفا می‌کند باید این رویه  را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه تمام نمایندگان مجلس به نوعی از این وضعیت ناراضی هستند، ادامه داد: چنانچه هیئت رئیسه مجلس می‌تواند رفتار خود را تغییر دهد اعلام کند و گرنه راهکاری که بنده در این زمینه دارم این است که هیئت رئیسه به عنوان کسانی که نقش اصلی در مجلس دارند باید تغییر پیدا کنند تا این رویه نیز تغییر پیدا کند.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس ضعف اصلی کشور را بی توجهی به قانون دانست و تصریح کرد: متاسفانه قانون در کشور حرمت ندارد و تا زمانی که قانون حرمت پیدا نکند و مواد قانون در کشور به درستی اجرا نشود این وضعیت تغییر پیدا نمی‌کند.

صباغیان با بیان اینکه مجلس ضعیف هم دستگاه‌ها و کشور را ضعیف می‌کند، افزود: باید تغییر رویه را از مجلس به عنوان متولی و ناظر قانون شروع کرد و ازاین جهت نباید هیئت رئیسه جدید مجلس براساس رفاقت، لبخند و تعارف شکل گیرد بلکه باید کسانی انتخاب شوند که به آیین‌نامه داخلی مجلس التزام عملی دارند.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با تاکید بر اینکه لازمه اقتدار هیئت رئیسه مجلس عمل به آیین‌نامه اجرایی مجلس است، گفت: متاسفانه احساس می‌شود آیین‌نامه به نحو شایسته اجرا نمی‌شود و به این ترتیب هیات رییسه و در نتیجه مجلس ضعیف شده‌اند و بنده نیز از عملکرد و مدیریت مجلس که نوعی از مدیریت کشور است، رضایت ندارم.

صباغیان با بیان اینکه احتمالا هفته آینده هیئت رئیسه جدید مجلس انتخاب می‌شود، ادامه داد: باید هیئت رئیسه با عملکرد خود موجب ارتقای جایگاه مجلس در کشور شوند و مجلس به عنوان متولی قانون، حرمت به قانون و التزام عملی به آن را از خود شروع کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.