شناسه : 39078188
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

موردی مبنی بر کرونای انگلیسی در استان یزد نداشتیم/ کاهش رعایت پروتکل‌ها زنگ خطری برای افزایش مبتلایان


ابراهیم سلمانی گفت: هنوز موردی مبنی بر وجود کرونای انگلیسی در استان یزد مشاهده نشده است.

ابراهیم سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان یزد گفت: هنوز موردی مبنی بر وجود کرونای انگلیسی در استان یزد مشاهده نشده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت افرادی که در استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، ادامه داد: 210 نفر از کادر درمان استان یزد که در بخش آی سی یو مشغول به کار بوده و به طور مستقیم با بیماران مبتلا به کرونا سرو کار داشتند دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند که تاکنون جز چند نفر از آنها که دچار علائم قابل پیش بینی از جمله تب و دیگر علائم خفیف شدند مشکل و مورد دیگری در بین آنها مشاهده نشده است.

سلمانی با اشاره به آمار فعلی بیماران مبتلا به کرونا در استان یزد گفت: هم اکنون تعداد 166 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند که تعداد 51 نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

وی ادامه داد: هر چند اخیرا روند تعداد بستری‌های مشکوک به کرونا در استان یزد بین 160 تا 190 نفر در نوسان بوده است اما تعداد مراجعان سرپایی مشکوک به کرونا و بیماران کم علامت در استان با افزایش مواجه بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تصریح کرد: علاوه بر افزایش بیماران سرپایی مشکوک به کرونا، میزان رعایت پروتکل‌ها در استان نیز کاهش پیدا کرده و به کمترین میزان خود در سه ماه گذشته رسیده و این موضوع ما را نسبت به آینده بیماری کرونا در استان نگران کرده است.

سلمانی با بیان اینکه کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنگ خطری برای افزایش مبتلایان به کرونا است، ادامه داد: طی سه موجی که به واسطه شیوع کرونا در استان شاهد بودم هر زمان که رعایت پروتکل‌ها کاهش پیدا کرده است تقریبا ظرف مدت یک تا یک و نیم ماه بعد از آن شاهد افزایش مبتلایان به کرونا بودیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.