شناسه : 37090140
عضو شورای شهر یزد مطرح کرد


عضو شورای شهر یزد اظهار داشت: برخی که ادعا دارند و بر موضوع مغایرت ها دامن می زنند با چه مجوزی بر معاون مالی شهرداری فشار می آورند و تاریخ چک برخی از سفارش شده ها را تغییر می دهند؟ امثال این موارد زیاد است که شخصا وارد شده ام و به طور جدی موضوع چک ها را پیگیری می کنم.

مرتضی شایق در گفتگو با خبرنگار یزدآوا در خصوص مغایرت در حساب های شهردرای یزد گفت: حسابرسی از حساب های شهرداری در دوران قبلی هم انجام شده و بعضی از مغایرت ها از جمله موضوع چک ها قبلا نیز اعلام شده بوده است؛ متاسفانه شهرداری یزد دارای سیستم مالی پیوسته ای نیست و هر کدام از پنج منطقه شهرداری و سایر سازمان های وابسته به شهرداری به صورت جداگانه  چک دریافت می کنند.

وی با بیان این که برای بررسی حساب های شهرداری پیمانکار گرفته شده است اظهار داشت: شورای شهر طی یک مصوبه ای شهرداری موظف کرد که ظرف یک ماه این موضوع را بررسی کند و حساب ها را مشخص کند و گزارش  آن را به شورا اعلام کند ولی متاسفانه دو ماه از آن می گذرد و هنوز گزارشی به شورا ارائه نشده است.

عضو شورای شهر یزد با اشاره به منشا مختلف این مغایرت ها گفت: لیستی از چک های برگشتی شهرداری در اختیار بنده هست که بنظر می رسد در مورد بخشی از این چک ها اغماض شده و چک ها نگه داشته شدند اما امیدواریم حساب ها روشن شود و کارکنان شهرداری از حرف و حدیث هایی که وجود دارد مبرا شوند.

شایق اظهار داشت: عده ای با نفوذی که در شهرداری داشتند چک های خود را نگه داشتند که فقط یک نمونه ان چک یک میلیارد و 400 میلیون تومانی اقوام یکی از مسئولین سابق استانداری است که چند سال است که برگشت خورده اما مجددا با فشارهای که یکی از اعضای شورای شهر بر معاون مالی شهرداری آورده تاریخ چک را به پایان سال تغییر داده اند.

وی ادامه داد: برخی که ادعا دارند و بر موضوع مغایرت ها دامن می زنند با چه مجوزی بر معاون مالی شهرداری فشار می آورند و تاریخ چک برخی از سفارش شده ها را تغییر می دهند؟ امثال این موارد زیاد است که شخصا وارد شده ام و به طور جدی موضوع چک ها را پیگیری می کنم.

شایق با اشاره به ادعاهای مکرر برخی ازا عضای شورا در خصوص مغایرت های مالی گفت: اگر هدف اصلاح و شفاف سازی حساب های شهردرای است دیگر نیازی به هوچی بازی و شانتاژ‌های رسانه ای نیست و در مقابل باید شهرداری را موظف به شفاف سازی روشن کردن حساب ها کرد.

وی در خصوص ادعای پیدا شدن میلیارد ها چک در کشوی یکی از میزهای شهرداری یزد گفت: صرف ادعا کافی نیست  و بهتر است آدرس این کشوها را بدهند تا بررسی شود.

این عضو شورا بر ضرورت ورود مقام قضائی به موضوع مغایرت حساب های شهردرای تاکید کرد و  خاطرنشان کرد:  اگر تخلفی انجام شده باشد باید با آن برخورد شود و اگر عزم جدی برای روشن شدن حساب های شهرداری وجود داشته باشد می توان با تقسیم کار در مناطق مختلف شهردرای طی یک الی دو ماه شفاف سازی لازم در این خصوص صورت گیرد.

شایق با بیان این که به  شهرداری ابلاغ شده تا با به کار گیری مشاور، سیستم مالی جدیدی را برای خود ایجاد کند افزود: اگر یک سیستم مالی جامعی وجود داشت که گردش مالی شهرداری را به طور کامل و دقیق ثبت می کرد  شاهد این اتفاقات  و مغایرت ها نبودیم.

وی با اشاره به اشتباهات و نواقص سیستم حسابداری شهردرای گفت: سیستم مالی شهردرای یزد بهم پیوسته نیست و متاسفانه ناقص است که اگر نبود تمام اطلاعات مالی شهرداری باید روشن و مشخص می بود. 

انتهای پیام/ق
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.