شناسه : 37099325
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد:

موکب‌های یزدی مستقر در عراق روزانه 40 هزار پرس غذا توزیع می‌کنند


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد گفت: موکب‌های استان یزد مستقر در عراق امسال 40 هزار پرس غذا در سه نوبت در طول شبانه‌روز بین زائران اربعین حسینی توزیع می‌کنند.

محمدرضا جعفری خرمی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با بیان اینکه اربعین امسال 42 موکب از استان یزد در مسیر زائران حسینی درعراق برپا می‌شود، گفت: سال گذشته 30 موکب از استان برای ارائه خدمات به ازئران حسینی در عراق برپا شده بود که امسال به 42 موکب افزایش یافته است.

وی ادامه داد: 28 موکب استان یزد در شهر کربلا برپا می‌شوند و به ارائه خدمات اسکان، تغذیه، طب سنتی و خدمات درمانگاهی می‌پردازند، 6 موکب نیز در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا، 4 موکب در شهر نجف، دو موکب در شهر کاظمین، یک موکب در مرز چذابه و یک موکب در مرز شلمچه به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می‌کنند.

عنوان کرد: سال گذشته موکب‌های استان روزانه برای 20 هزار نفر اسکان فراهم کرده بودند که امسال روزانه ظرفیت‌ مواکب استان مستقر در عراق در زمینه اسکان به 31 هزار نفر رسیده است.

جعفری خرمی ادامه داد: مواکب استان یزد مستقر در عراق سال گذشته در ایام اربعین حسینی روزانه 30 هزار پرس غذا بین زائران توزیع کرده بودند که اربعین امسال سهمیه موکب‌های استان به 40 هزار  پرس غذا در سه نوبت در طول شبانه‌روز رسیده است.

وی با بیان اینکه تقریبا 135 دستگاه کامیون اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی موکب ها استان را به عراق ارسال می‌کنند، افزود: از این تعداد تاکنون 75 دستگاه کامیون محموله اقلام موکب‌های استان را از مرز عبور داده و به عراق ارسال کرده‌اند و مابقی دستگاه‌ها نیز در حال انجام و طی کردن مراحل گمرکی و عبور از مرز هستند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.