شناسه : 21807096
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد:

میزان مصرف برق در یزد دو سوم کشور است/ ایران در حال تبدیل به وارد کننده انرژی!


مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با انتقاد از عدم اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد: با این شدت و روند رو به رشد مصرف انرژی در سال 1405 تبدیل به وارد کننده انرژی خواهیم شد.

به گزارش یزد آوا؛ مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته مدیریت مصرف برق برگزار شد گفت: هدف از نامگذاری 26 تا 31 تیرماه به عنوان هفته مدیریت مصرف برق یادآوری و نهادینه کردن فرهنگ مصرف برق در جامعه، ضرورت جلب مشارکت شهروندان و مدیریت مصرف به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی در بین شهروندان است.

مهندس محمد رضا صحتی با اشاره به بالا بودن سرانه مصرف برق در کشور اظهار داشت: متوسط مصرف برق خانگی در جهان 900 کیلو وات است اما این میزان در کشور ما بین 2700 تا 2800 کیلووات یعنی بیش از سه برابر متوسط جهانی است. البته میزان مصرف برق در یزد به سبب روحیه قناعت دو سوم کشور است.

وی با انتقاد از عدم اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد: با این شدت و روند رو به رشد مصرف انرژی در سال 1405 تبدیل به وارد کننده انرژی خواهیم شد.

صحتی گفت: افزایش جمعیت، افزایش تعداد مصرف کننده جدید، بالا رفتن رفاه جامعه، تغییر شرایط آب و هوایی، فرسودگی صنایع وعدم رعایت الگوی مصرف از جمله مواردی است که نرخ مصرف انرژی را در کشور زیاد کرده است.

صحتی اطلاع رسانی، برگزاری مسابقه و کنفرانس، ارائه تجارب برتر صنایع، برگزاری جشن، آموزش مدیریت مصرف برق به دانش آموزان، نشست با روحانیون و استفاده از ظرفیت بسیج را از جمله فعالیت های شرکت توزیع برق استان یزد بر شمرد.


عصر فرهنگ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.