شناسه : 10015918
پدر معنوی دولت تدبیر و امید هم لب به انتقاد گشود/


هاشمی خطاب به روحانی گفته که "مردم باید رشد و خروج از رکود را در زندگی خود لمس کنند. با ذکر آمار و ارقام چیزی تغییر نمی کند و در آینده نتیجه عکس خواهد داد.

به گزارش یزد آوا به نقل از راه دانا دولت یازدهم از زمانی که روی کار آمد عمده فعالیت های خود را بر بهبود شرایط اقتصادی کشور و اتفاقاتی که در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد روی داده بود، گذاشت و در طول یکسال و نیم گذشته نیز این تمرکز به مسائل اقتصادی تا حدودی توانسته وضعیت را سامان دهد.

اما بعد از گذشت یکسال از آغاز به کار دولت، آمارهایی از سوی رئیس جمهور و مردان اقتصادی کابینه روحانی منتشر شد که چندان به  واقعیت جامعه نزدیک نبود. نمونه بارز این آمارها نیز از بین رفتن رکود اقتصادی، کاهش تورم و کاهش نرخ بیکاری بود که رئیس دولت نیز روی آنها تاکید بسیار داشت.

بعد از انتشار این آمارها بود که انتقاداتی نسبت به دولت یازدهم مطرح شد. انتقاداتی که اکثرا بر غیرواقعی بودن این آمار تاکید داشت.

در این بین حتی شنیده شد که هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در جمع برخی از اصلاح طلبان گفته "من به روش های اقتصادی دولت و اظهاراتی که این روزها آقای روحانی و دیگران در زمینه کاهش رکود و عبور از رکود و امثال آن مطرح می کنند خوشبین نیستم. این اظهارات امیدوارکننده نیست و نتیجه مثبتی در پی ندارد."

 

هاشمی همچنین خطاب به روحانی گفته که "مردم باید رشد و خروج از رکود را در زندگی خود لمس کنند. با ذکر آمار و ارقام چیزی تغییر نمی کند و در آینده نتیجه عکس خواهد داد.

 

طی روزهای اخیر قیمت نان نیز در شرایطی افزایش یافت که این روزها شاهد گرانی برخی کالاهای اساسی مردم بوده ایم. بنابراین به نظر می رسد دولت یازدهم بیش از فعالیت در زمینه اقتصادی داخلی، توان خود را بر موفقیت در مذاکرات هسته ای گذاشته و مانند دولت سابق تنها به ارائه آمارهای نه چندان معتبر روی آورده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.