شناسه : 10191931


بسیج دانشجویی در نامه‌ای به سران سه قوه اعلام کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی تنها از طریق برخورد با عاملان و فاسدان و بدون در نظر گرفتن سلایق جناحی و سیاسی رخ می‌دهد.

به گزارش یزد آوا به نقل از فارس، بسیج دانشجویی در نامه‌ای به سران سه قوه در رابطه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد: جای بسی تاسف است که  در این مسیر پر سعادت انقلاب اسلامی و مردم غیور کشورمان، مسئله مفاسد اقتصادی و اداری  همواره چونان دست اندازی عظیم ،سد راهی برای اعتلای هرچه بیشتر این مسیر گشته است،معضلی که سالیان سال است صرفا در همایش های نمادین و شعاری،تنها به تقبیح آن پرداخته می شود.

متن این نامه به شرح ذیل است:

« ریاست قوه مجریه آقای روحانی

ریاست قوه قضائیه آقای آملی لاریجانی

ریاست قوه مقننه آقای لاریجانی

سلام علیکم

بیش از سه دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد؛ انقلابی که با گفتمانی نو، سعادت‌محور و کمال‌گرا یعنی اسلام ناب و نفی گفتمان‌های مادی، سودسالار، غیر کمال‌گرا در جهان درخشیده و شعار نه شرقی، نه غربی را در طول این سال‌ها و در عمل به اثبات رسانده است، انقلابی که تاکیدش بازگشت به خویشتن انسان‌ها یعنی حرکت در راستای فترت و هدایت الهی است. جنگ تحمیلی و شهادت بیش از 250 هزار نفر.

جنایت‌های منافقین و کشتار هزاران نفر از هموطنان، تحریم‌ها، ایجاد توطئه‌های مختلف برای براندازی، صدور قطعنامه‌های پی در پی و همه و همه هزینه‌هایی است که انقلاب اسلامی پرداخته تا این اصل بماند و مردم مسلمان ایران اثبات کرده‌اند که در راه مبارزه با ظلم و حفظ انقلاب تا آ‌خر ایستاده‌اند، اما در این میان جای بسی تاسف است که  در این مسیر پر سعادت انقلاب اسلامی و مردم غیور کشورمان، مسئله مفاسد اقتصادی و اداری  همواره چونان دست اندازی عظیم ،سد راهی برای اعتلای هرچه بیشتر این مسیر گشته است،معضلی که سالیان سال است صرفا در همایش های نمادین و شعاری،تنها به تقبیح آن پرداخته می‌شود.

بحث مبارزه با فساد در سالیان گذشته به طور مکرر توسط دولت‌ها مطرح شده است، اما با وجود سابقه طولانی چنین مطالبه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب و مردم، عملکرد دولت‌ها نشان می‌دهد که این موضوع غالباً در حد یک شعار با کارکردهای خاص سیاسی خود متوقف مانده و در عمل، نتوانسته انتظارات جامعه را برآورده سازد. این همان خطری است که مقام معظم رهبری در هشتمین بند پیام هشت ماده‌ای مبارزه با فساد به آن اشاره کرده بودند: «با این امر مهم وحیاتی نباید به گونه شعاری تبلیغاتی و تظاهر گونه رفتار شود. به جای تبلیغات باید آثار و برکات عمل مشهود شود.»

روسای محترم قوا

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، در راستای مطالبه از مسئولان بار دیگر تاکید می‌کند که مبارزه با مفاسد اقتصادی تنها از طریق برخورد با عاملان و فاسدان و  بدون در نظر گرفتن سلایق جناحی و سیاسی رخ می‌دهد و از همین رو بسیج دانشجویی برای سنجش عزم قوای سه گانه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی،  پیگیری پرونده فساد بزرگ نفتی(کرسنت) را که هزینه‌های جبران ناپذیری برای ملت ایران به بار آورده و یکی از مصادیق بارز فساد مالی و اداری است را  مطالبه می‌کند و بر این باور است که این پرونده سنگ محکی برای ارزیابی عزم و جدیت مسئولان در راستای مبارزه با مفاسد اقصادی و اداری کشور است.»
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.