شناسه : 24287927


نسبت مصارف به منابع در بانک‌های استان یزد بعد از کسر سپرده قانونی 94/3 درصد است؛ به این معنا که بانک‌های استان 94/3 درصد از مجموع سپرده‌‌های خود را به مشتریان وام داده‌اند.

به گزارش یزد آوا به نقل از آوای‌اقتصاد، میزان سپرده‌‌گذاری یزدی‌ها در بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان تیر ماه سال جاری 12 هزار و 107 میلیارد تومان اعلام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات اعتباری استان یزد نیز تا پایان این ماه 10 هزار و 134 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند که از رشد 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال  قبل برخوردار بوده است.

بنابراین نسبت مصارف به منابع در بانک‌های استان پس از کسر سپرده قانونی 94/3 درصد است به این معنا که بانک‌های استان 94/3 درصد از مجموع سپرده‌‌های خود را به مشتریان وام داده‌اند.

جمع کل سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور نیز تا پایان تیر ماه یک میلیون 118 هزار و 755 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است. بانک ها و موسسات اعتباری کل کشور در پایان این ماه 835 هزار و 405 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19.6درصد افزایش یافته است. بنابراین نسبت مصارف به منابع بانک ها و موسسات اعتباری کشور در این ماه با کسر سپرده قانونی 82.9 بوده است.

استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی در رتبه های اول تا سوم بیشترین میزان جذب سپرده قرار دارند و استان یزد نیز در رتبه 14 قرار گرفته است. استان کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و خراسان شمالی کمترین میزان جذب سپرده را داشته اند. 

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.