شناسه : 36830002
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد:


رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد گفت: مدتی پیش به مدت چند روز قیمت دلار افت پیدا کرد که می‌توانست شروعی برای کاهش قیمت لوازم خانگی داخلی باشد اما مجددا ارز شروع به افزایش قیمت کرد و این انتظار بی نتیجه ماند.

محمدهادی قیامت در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، خبر منتشر شده مبنی بر کاهش قیمت لوازم خانگی در ماه‌های اخیر را تکذیب کرد و گفت: مدتی پیش به مدت چند روز قیمت دلار افت پیدا کرد که می‌توانست شروعی برای کاهش قیمت لوازم خانگی داخلی باشد اما مجددا ارز شروع به افزایش قیمت کرد و این انتظار بی نتیجه ماند.

وی ادامه داد: این کاهش قیمت در لوازم خانگی خارجی که به صورت قاچاق وارد کشور شده و به فروش می‌رسد دیده شده است که فروش آنها تخلف نیز هست اما قیمت لوازم خانگی داخلی زمانی کاهش قیمت پیدا می‌کند که قیمت ارز به ثبات برسد و برای مدت طولانی قیمت ارز افزایش نیابد تا تولیدکنندگان نیز مواد اولیه را با قیمت پایین‌تری بتوانند خریداری کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی یزد تصریح کرد: تاکنون قیمت ارز به ثبات نرسیده است و چنانچه کاهش قیمتی هم در دلار دیده شده دوام نداشته و مجددا نوسان پیدا کرده است بنابراین تاثیری نیز در قیمت لوازم خانگی نداشته است.

قیامت با بیان اینکه قیمت لوازم خانگی در یزد افزایش قیمت نیز نداشته است، عنوان کرد: اکنون تقریبا سه ماه است که هیچ افزایش قیمتی در لوازم خانگی به وجودنیامده و بازار لوازم خانگی دچار رکود سنگین و بازار بسیار کساد است.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه دلار کاهش یپدا کند و کارخانه ها بتوانند مواد اولیه را ارزان خریداری کنند قیمت لوازم خانگی نیز کاهش پیدا می‌کند اما تا زمانی که این نوسانات ارز وجود داشته باشد و قیمت ارز به ثبات نرسد تاثیری در قیمت لوزام خانگی ندارد.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.